Na gynekologicko – pôrodníckom oddelení zvolenskej nemocnice v týchto dňoch prišlo na svet tisíce dieťatko v tomto roku. Ide o dievčatko s krásnym slovenským menom Hanka.

Malé klbko šťastia na narodilo v piatok poobede 23. októbra mamičke Lenke a dievčatko malo ideálne miery – 52 cm a 3 120 g. Hanka na svet prišla prirodzeným spôsobom a mamička Lenka pôrod zvládla hrdinsky. „Môžem len chváliť. Zdravotnícky personál bol úžasný.“

Nemocnica AGEL Zvolen sa už tretí rok po sebe môže pochváliť tým, že práve október prináša so sebou narodenie 1000. dieťatka. Pre nemocnicu v tomto regióne to nie je len číslo, je to aj fakt, že pôrodnica si získava obľubu. V tomto roku sa navyše aj tu museli vyrovnať s pandémiou koronavírusu a dokonca si na tomto oddelení vyskúšali i reálny pôrod rodičky, podozrivej na koronavírus. „Súčasná epidemiologická situácia nám síce mierne komplikuje prácu, ale snažíme sa byť za prísnych hygienických opatrení stále ústretoví a rodinný príslušník môže byť pri pôrode,“ povedal primár gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Peter Molitoris.

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Ročne sa v nej narodí približne 1 300 novorodencov. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. V uplynulých rokoch sa do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov investovalo takmer 650-tisíc eur.