Biely steny zvolenskej nemocnice budú už čoskoro pokrývať obrazy od Mariny Vereš. Za ich vznikom stojí manželka Momira Vereša, traumatológa tejto nemocnice.

Srdce v ruke usmiatej lekárky, šantiace dieťa v rukách sestry. To sú motívy, ktoré si maliarka zvolila a budú súčasťou onkologickej ambulancie a detského oddelenia. Maľba je Marine blízka už od detstva a po štúdiu priemyselného dizajnu v Belehrade sa až teraz môže naplno venovať svojej najväčšej vášni – maľovaniu. Venuje sa totiž rodine a päťročnej dcérke, popri ktorej vie naplno využiť čas aj na tvorbu.

„Teší ma, že moje obrazy budú skrášľovať prostredie aj detskej ambulancie. Použila som hlavne bielu a modrú, čiže svetlé tóny farieb, ktoré sú vhodné do týchto priestorov a navodia pocit čistoty, svetla a pokoja,“ povedala Marina Vereš.

„Príjemné a zdravé prostredie je dôležité pre zlepšenie mentálneho nastavenia pacienta. Je dôležité, aby cítil, že nie je iba číslo v chorobopise, ale záleží nám na tom, aby sa cítil v medziach aktuálnych okolností príjemne. Preto pracujeme nielen na odbornej úrovni zdravotnej starostlivosti, ale aj na vizuále priestorov. Máme čo doháňať, vylepšujeme naše priestory postupne a nové ambulancie už prispôsobujeme jednak dobe, jednak potrebám pacientov. V neposlednom rade má príjemný priestor priaznivý vplyv aj na našich zamestnancov, ktorí v ňom trávia stovky hodín“ doplnila riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.