TS AGEL SK (Martina Pavliková) | 9.10.2021

Zvolenská nemocnica skrášli svoje priestory originálnymi obrazmi

Biely steny zvolenskej nemocnice budú už čoskoro pokrývať obrazy od Mariny Vereš. Za ich vznikom stojí manželka Momira Vereša, traumatológa tejto nemocnice.

Srdce v ruke usmiatej lekárky, šantiace dieťa v rukách sestry. To sú motívy, ktoré si maliarka zvolila a budú súčasťou onkologickej ambulancie a detského oddelenia. Maľba je Marine blízka už od detstva a po štúdiu priemyselného dizajnu v Belehrade sa až teraz môže naplno venovať svojej najväčšej vášni – maľovaniu. Venuje sa totiž rodine a päťročnej dcérke, popri ktorej vie naplno využiť čas aj na tvorbu.

„Teší ma, že moje obrazy budú skrášľovať prostredie aj detskej ambulancie. Použila som hlavne bielu a modrú, čiže svetlé tóny farieb, ktoré sú vhodné do týchto priestorov a navodia pocit čistoty, svetla a pokoja,“ povedala Marina Vereš.

„Príjemné a zdravé prostredie je dôležité pre zlepšenie mentálneho nastavenia pacienta. Je dôležité, aby cítil, že nie je iba číslo v chorobopise, ale záleží nám na tom, aby sa cítil v medziach aktuálnych okolností príjemne. Preto pracujeme nielen na odbornej úrovni zdravotnej starostlivosti, ale aj na vizuále priestorov. Máme čo doháňať, vylepšujeme naše priestory postupne a nové ambulancie už prispôsobujeme jednak dobe, jednak potrebám pacientov. V neposlednom rade má príjemný priestor priaznivý vplyv aj na našich zamestnancov, ktorí v ňom trávia stovky hodín“ doplnila riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.

Fotogaléria