Hoci sa nielen Slovensko, ale aj celý svet už mesiace trápi s novým vírusom COVID-19 a v rámci bezpečnosti boli zavádzané aj obmedzujúce opatrenia, v Nemocnici AGEL Zvolen majú pacienti aj naďalej oporu. Lekárska starostlivosť nie je obmedzovaná a je stále plne poskytovaná.

Zdravotnícky personál, cez 130 lekárov a takmer 250 praktických sestier, je vyťažený a nepoľavuje ani v týchto dňoch. V tomto roku bolo do konca septembra uskutočnených 945 plánovaných a 1 241 akútnych operácií. K tomuto počtu ešte treba pripočítať 397 operačných úkonov počas bežných služieb lekárov.

„Nemocnica AGEL Zvolen aj v týchto dňoch napriek stúpajúcej krivke počtu COVID-19 pozitívnych pacientov v regióne robí všetko pre to, aby všetci občania mali prístup k potrebnej zdravotnej starostlivosti,“ hovorí riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá. Ambulancie, lôžkové oddelenia aj operatíva pokračujú vo svojej činnosti, čo vyvoláva veľký nápor na ľudské zdroje.

„Máme samozrejme aj nakazených zamestnancov a zamestnancov v karanténe, zabezpečujeme tiež odberové miesto pre PCR testy pacientov s COVID passmi a antigénové testovanie každý pracovný deň počas štyroch hodín. Zabezpečili sme pre svojich zamestnancov a ich príbuzných plošné testovanie antigénovými testami v oboch kolách plošného testovania,“ dodáva Veselá.

„Ďakujeme všetkým pacientom a obyvateľom Zvolena a okolia za porozumenie a trpezlivosť. Naďalej budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby každý pacient mohol navštíviť lekára vtedy, kedy je to pre neho potrebné a nutné,“ uzatvára Ľudmila Veselá.