Nemocnica AGEL Zvolen od štvrtka, 1. októbra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára úplne nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Bude mať kapacitu 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti poskytuje ošetrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu na lôžku následne po pobyte v nemocnici alebo ako prevencia pre podporu a uchovanie zdravia.

„V Nemocnici AGEL Zvolen sme už dlhšiu dobu cítili nedostatok lôžok následnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorých zdravotný stav vyžaduje ošetrovateľskú starostlivosť, asistenciu a pomoc so základnými hygienickými potrebami, nemajú byť kam prepustení, pretože rodina sa zvyčajne o nich nedokáže postarať. Je to pre nich ťažká situácia a trvá často niekoľko mesiacov, kým tento problém dokážu vyriešiť,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá dôvody rozhodnutia zriadiť úplne nové zariadenie.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti bude umiestnený na treťom poschodí Spoločného pavilónu internistických disciplín zvolenskej nemocnice. Výhodou takéhoto umiestnenia je bezprostredná dostupnosť diagnostiky, rehabilitácie a odbornej lekárskej pomoci v prípade, že si to zdravotný stav klienta bude vyžadovať. Klientom nového zariadenia sa môže stať každý pacient, ktorý je odkázaný na ošetrovateľskú starostlivosť dlhodobo alebo dočasne.

Pobyt v DOS je už zazmluvnený zdravotnou poisťovňou Union, so zvyšnými dvomi poisťovňami nemocnica ešte rokuje. A aj keď zariadenie ešte otvorené nie je, nemocnica už prijíma žiadosti o umiestnenie klientov na adrese info@nzv.agel.sk. Túto mailovú adresu zároveň môžete využiť aj na získanie akýchkoľvek bližších informácií o DOS.