Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Osemnásť lôžok bude pre pacientov, ktorí si vyžadujú nepretržitú starostlivosť. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

Pripomenula, že fungovať bude od 7. novembra. Využívať ho možno na rehabilitáciu pre pacienta na lôžku a aj po jeho pobyte v nemocnici. Bude slúžiť aj ako prevencia na podporu a uchovanie zdravia, predchádzanie možným komplikáciám či na zmiernenie bolesti alebo iných prejavov ochorení.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti bude na treťom poschodí spoločného pavilónu internistických disciplín zvolenskej nemocnice. Využívať ho môže každý pacient, ktorý je odkázaný na ošetrovateľskú starostlivosť dlhodobo alebo dočasne. „Lôžka môže využiť napríklad aj rodina, ktorá sa o takéhoto klienta stará vlastnými silami a z akýchkoľvek dôvodov potrebuje krátkodobo zabezpečiť starostlivosť mimo domova,“ objasnila riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Hovorkyňa poznamenala, že pobyt v dome starostlivosti je zmluvne zabezpečený so všetkými zdravotnými poisťovňami. Ošetrovateľskú starostlivosť bude podľa nej poskytovať odborný a vyškolený personál.

Žiadosti o umiestnenie klientov je možné posielať od 2. novembra na email dosvrch@nzv.agel.sk alebo telefonicky na číslo 0905 581 541 v čase od 7.00 do 15.30 h.