Nemocnica AGEL Zvolen si nevydýchla ani po ďalšom týždni vývoja pandémie koronavírusu. Veľký počet covidových pacientov stále leží aj v nemocnici vo Zvolene aj vo vysunutom pracovisku v Krupine.

Väčšina z hospitalizovaných pacientov je neočkovaná, na umelej pľúcnej ventilácii sú všetci neočkovaní. Vďaka obrovskému úsiliu všetkých zdravotníkov zatiaľ chod nemocnice nie je ohrozený. ,,Aktuálne máme celkovo hospitalizovaných 54 pacientov vo Zvolene a 14 v Nemocnici AGEL Krupina. Vo Zvolene nám leží 43 pacientov na štandardných kyslíkových lôžkach, stav 7 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 4 sú na neinvazívnej ventilácii.  Okrem toho evidujeme jedno covid pozitívne dieťa a 3 rodičky s pozitívnym testom na covid,“ hovorí riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Z radov zamestnancov je aktuálne mimo práce 13 zamestnancov, 2 sú na pandemickej OČR a ďalší 2vaja v karanténe.

Nemocnica a všetci jej zamestnanci nasadili všetky svoje sily a prostriedky, aby sa im podarilo zabezpečiť starostlivosť o pacientov s koronavírusom, ale aj o urgentné prípady bielej medicíny. V nemocnici platia prísne protipandemické opatrenia, pomáhajú aj vojaci Ozbrojených síl SR. Vo vakcinačnom centre za minulý týždeň zaočkovalo takmer tisíc ľudí. ,,Je potešiteľné, že stúpol záujem o očkovanie, väčšina najťažších prípadov sú totiž práve neočkovaní. Aj tento týždeň budeme podávať vakcíny v budove Doprastavu vo Veľkokapacitnom očkovacom centre zriadenom v spolupráci s Banskobystrickým krajom vo štvrtok a v piatok,“ dodala riaditeľka nemocnice.