Nemocnica AGEL Zvolen naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a chýba jej takmer 60 zamestnancov. Napriek tomu robí všetko preto, aby zvládla chod nemocnice, ale aj starostlivosť o všetkých, nielen covidových pacientov.

Prioritou nemocnice je tiež vakcinácia. Tú realizuje nemocnica nielen vo svojom vakcinačnom centre, ale zdravotníci zabezpečujú aj očkovanie vo veľkokapacitnom očkovacom centre, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj v budove Doprastavu.

,,Aktuálne sa staráme o 65 hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, 5 pacientov je umiestnených na JIS, stav 7 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a u 3 sme zaznamenali ťažký postcovidový syndróm,“ informovala riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá. ,,Zároveň je stále na PN 50 našich zamestnancov, u 9 z nich je potvrdené ochorenie COVID-19.“ Nemocnica naďalej čelí vážnej pandemickej situácii, aj preto tu naďalej pomáhajú vojaci Ozbrojených síl SR.

V rámci očkovania už nemocnica zrealizovala vakcináciu vyše 4000 registrovaným záujemcom vakcínou Pfizer a nikto zo zaočkovaných nemal závažnú reakciu. Vo vakcinačnom centre zdravotníci za uplynulý týždeň zaočkovali vakcínou Astra Zeneca bezmála 1300 ľudí. Za uplynulý týždeň v mobilnom odberovom mieste vykonali 634 PCR testov a 891 antigénových testov.

Nemocnica poskytuje možnosť dať sa otestovať aj novým, šetrnejším antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a PCR testom zo slín. Ten v prípade pozitívneho výsledku uvádza aj informáciu, či je človek infikovaný britskou mutáciou koronavírusu. Objednať sa ako samoplatca na oba nové druhy šetrnejších testov je možné na tejto stránke.