Nemocnica AGEL Zvolen všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tieto zákroky odkladané. Pacienti sa teda nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici.

V plnom rozsahu poskytuje nemocnica zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu musí mať v rámci prevencie proti koronavírusu platný RT-PCR test. Pacienti sa nemusia báť do nemocnice prísť, stále môžu na zvolenskú nemocnicu obrátiť so svojím zdravotným problém, každý pacient dostane plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť a bude mu poskytnutý taký liečebný úkon na aký má nárok a aký bude potrebný.

„Pacienti sa môžu s dôverou obrátiť na naše odborné ambulancie kvôli vyšetreniu, posúdeniu zdravotného stavu a zmanažovaniu operačnej liečby, ak bude potrebná,“ povedala riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá.

Pre porovnanie, v roku 2020 bolo do konca septembra uskutočnených 945 plánovaných a 1241 akútnych operácií. K tomuto počtu ešte treba pripočítať 397 operačných úkonov počas bežných služieb lekárov. V tomto roku za rovnaké obdobie zvolenskí zdravotníci zrealizovali 890 plánovaných operácií, 1297 akútnych operácií a 393 v službách  lekárov.

Zdravotnícky personál je aj v najbližších týždňoch pripravení prijímať pacientov a plnohodnotne sa venovať aj tým, u ktorých je operačný zákrok potrebný.  Nemocnica má zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou v Nemocnici AGEL Zvolen stále platí zákaz návštev pacientov.