Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi ťažkú pandemickú situáciu. Vedenie nemocnice preto dospelo k rozhodnutiu o dočasnom obmedzení činnosti detského oddelenia od piatku, 19. februára.

V uplynulých dňoch sa situácia v Nemocnici AGEL Zvolen skomplikovala, pribudlo veľa pozitívnych pacientov s koronavírusom, ktorí boli privezení aj z iných častí regiónu, kde už nemocnice majú naplnené kapacity.

,,Aktuálne poskytujeme starostlivosť 63 pacientom s koronavírusom na bežnom lôžku. Vážny priebeh ochorenia covid-19 si u ďalších 10 vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 17 pacientov máme s podozrením na koronavírus,“ informovala riaditeľka nemocnie Ľudmila Veselá. Keďže evidujú aj 44 zamestnancov s koronavírusom, rozhodlo vedenie nemocnice o ďalšej organizačnej zmene.

Od piatka, 19. februára nebude v prevádzke Detské oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen. Všetci malí pacienti budú buď prepustení do domáceho liečenia, ak to ich stav dovoľuje, alebo presunutí na hospitalizáciu do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. ,,Je to aj v záujme ich ochrany pred koronavírusom, ako aj v záujme zachovania chodu zvyšnej časti nemocnice,“ vysvetlila Veselá.

Urgentná pohotovostná služba pre deti, ako aj ambulantná starostlivosť pre deti priamo vo zvolenskej nemocnici bude naďalej plne funkčná. V prípade, že dieťa bude vyžadovať hospitalizáciu, prevezú ho do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.