Podujatie pre milovníkov vážnej hudby, Zvolenská hudobná jar prebehne už počas piatka 27. a soboty 28. apríla v priestoroch Kráľovskej siene Zvolenského zámku

V rámci piatkového programu sa predstaví kontrabasové kvarteto Bass Band, ktoré spontánne vzniklo popri aktivitách občianskeho združenia Slovak Double Bass Club.

Jeho snahou je ukázať poslucháčom možnosti využitia kontrabasu nielen ako orchestrálneho nástroja, ale i nástroja sólového.

Kontrabasový kvartet ponúka poslucháčovi nevšedný zážitok v spojení so zvukom najhlbšie znejúceho sláčikového nástroja v nevšedných aranžmánoch od klasiky cez jazz, swing až populárnu hudbu.

Popri uvádzaní aranžmánov a transkripcií (W. A. Mozart Divertimento D dur, L. van Beethoven – piano sonata Nr. 9. op. 14, G. Ph. Telemann – Concerto in D major a mnohých ďalších), sa súbor špecializuje na uvádzanie pôvodných a originálnych skladieb napísaných pre toto nevšedné zoskupenie od autorov svetovej, ale i domácej hudobnej scény. (S. Palúch, M. Comendant, M. Lejava, L. Chuťková, P. Bodnár, J. Gréner, H. Nuegebauer, R. Catalá, V. Jaš, J. Borza a i.)

Bass Band má za sebou radu úspešných projektov a predstavení. Pravidelne spolupracuje so známym slovenským baritonistom Martinom Babjakom, úspešným bol projekt s Máriou Čírovou či raperskou skupinou „Regiment“.

V roku 2016 uviedol Bass Band pod režisérskou taktovkou Mareka Mokoša divadelné predstavenie „Dis -moi tes amours“ – „Pocta žene“. V hereckej úlohe sa predstavil mladý herec Dávid Hartl spolu so švajčiarskou mezo-sopranistkou Stephanie Szanto.

V sobotu vystúpi ZUŠ Sliač na čele s Alicou Hanckovou a huslistkou Radkou Ďurčíkovou. Spoluúčinkovať bude Marta Nemcová na klavíri a komorný sláčikový orchester.