Prvá časť Europa Shopping center Zvolen sa otvorí už o necelé tri týždne. Komplex, ktorý má priniesť zhruba 200 pracovných miest a ďalších sto v nadväzujúcich službách, otvorí svoje brány len rok po poklepaní základného kameňa stavby.

Zvolenské centrum nebude prevádzkovať rovnaký prevádzkovateľ, ako je tomu v prípade staršej banskobystrickej Europy, ale bratislavská spoločnosť Colliers. Na novej internetovej stránke centra je už k dispozícii aj dispozičný plán podlaží so zverejnením väčšiny nájomcov. Investor pritom už dávnejšie avizoval stopercentnú zazmluvnenosť obchodných priestorov.

V dvojsálovom multikine Europa Cinemas sa zas, okrem už bežných 2D a 3D filmov, môžete tešiť aj na 4D zážitok. Aj keď pohyblivé kreslá spolu s 3D okuliarmi sú už dávnejšie súčasťou zábavných komplexov, najbližšie napríklad v susedných Čechách, v rámci bežných kín sa jedná o stredoeurópsku raritu. Samozrejme adrenalín k filmovému zážitku si v sále vychutnajú len tí diváci, ktorí sa pre takúto formu sledovania filmu rozhodnú a sedieť budú na špeciálnych kreslách v rámci kinosál. Celková kapacita dvoch sál dosiahne takmer 400 miest. Práve v uplynulých dňoch sa pritom Zvolen definitívne rozlúčil s budovou bývalého kina Mier, na mieste ktorého sa v deň otvorenia prvej časti položí základný kameň Europa Shopping Center II.

Ako sa uvádza na internetovej stránke centra, Europa SC má podzemné parkovacie priestory, ale aj nové parkovisko v bývalom areáli mliekární, pre viac ako 500 vozidiel. V budúcnosti sa práve v tejto časti počíta s výstavbou parkovacieho domu a bytových domov. Súčasťou výstavby Europa Shopping Center I. a II. je aj revitalitalizácia neďalekého Štúrovho parku. Zakomponovaný do modernej stavby centra je historický mestský múr, ktorý bol zreštaurovaný.

Slávnostné otvorenie centra sa uskutoční presne podľa plánov investora VAV invest a spoluinvestora a dodávateľa stavby spoločnosti INGSTEEL prvého júna.