Počas predposledného júlového víkendu sa v Spišskej Belej uskutočnil už štvrtý ročník medzinárodného hokejbalového turnaja žien „Ladies Cup“.

V sobotu 21. júla dievčatá odohrali štyri zápasy základnej skupiny, ktorá sa hrala systémom „každý s každým.“ Predovšetkým vďaka skvelej obrannej hre a bojovnému výkonu vyhrali tri zápasy na nulu.

Súperkám nedovolili dostať sa do vyložených gólových šancí, skvele napádali a bojovali o každú loptičku.

Zápas s Výberom SR mali taktiež dobre rozohraný, keď vyhrávali už 2:0, no náskok si neudržali. Súperkám napokon podľahli v samostatných nájazdoch.

Druhý hrací deň priniesol posledný zápas skupinovej fázy, v ktorom Zvolenčanky opäť zvíťazili a zabezpečili si tak druhé miesto v skupine. Nasledovať malo semifinále a následné boje o medaily.

Počasie však bolo proti, očakávaná búrka s prietržou mračien prerušila prvý semifinálový zápas. Ihrisko už nebolo spôsobilé na ďalšie zápasy, a tak sa organizátori rozhodli turnaj ukončiť. O konečnom poradí nakoniec rozhodlo umiestnenie po základnej časti.

Dievčatá spod Pustého hradu túžili hrať finále, to im však nebolo dopriate. Konečné druhé miesto ich však nesmierne teší a veria, že o rok sa pobijú o zlato. Najlepšou brankárkou turnaja sa stala Zvolenčanka Andrea Orolínová, ktorej však robotu uľahčila zodpovedná obranná hra celého tímu.