V sobotu 28. októbra sa v českom Přelouči uskutočnil posledný zo série turnajov východočeského kraja. Hovorí sa, že obhájiť titul je náročnejšie, ako ho získať, hráčkam zo srdca Slovenska sa to však podarilo.

V upršanom a veternom počasí si dobre naladené Zvolenčanky zmerali sily s Českou Třebovou, Svítkovom, Letohradom a Skalicou. Dievčatá šli od zápasu k zápasu a všetky duely boli nesmierne náročné. Hráčky spod Pustého hradu však potvrdili svoje kvality a do finále sa prebojovali bez straty bodu.

V zápase o prvé miesto si skrížili hokejky s hráčkami Svítkova, ktoré zdolali najtesnejším rozdielom 1:0 a radovali sa tak nielen z prvenstva na turnaji, ale i z obhajoby celkového víťazstva vo „Východočeském přeboru žen“.

Cesta za týmto úspechom bola náročná či už po fyzickej, psychickej i finančnej stránke, no Zvolenčanky potvrdili, že sú skvelý kolektív a neváhajú za úspechmi precestovať viac ako 750 km za dva dni.

VÝSLEDKY 5. TURNAJA:

ALTSOHL Zvolen – TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:1 (Beláňová, Ivanová)

ALTSOHL Zvolen – SK Hokejbal Letohrad 3:1 (Chmelíková, Sakalíková, Beláňová)

ALTSOHL Zvolen – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 5:2 (2 Beláňová, 2 Dudášová, Ivanová)

ALTSOHL Zvolen – HBTF Rebels Skalica 2:1 (Chmelíková, Dudášová)

Finále:

ALTSOHL Zvolen – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:0 (Ivanová)

Zostava: Tišťanová – Trenčanová, Orolínová, Sakalíková, Beláňová, Ivanová, Dudášová, Chmelíková, Ťavodová, vedúca družstva- Lamperová