Dnes bolo na programe 19.kolo starších žiakov STRED na IX. Z.Š. na sídlisku Zvolen-Západ, kde sa proti sebe stretli zvolenskí starší žiaci MVK Zvolen (hrajúci v čiernych dresoch) proti AVK Magnezit z Revúcej.

Zápas sa niesol v pokojnom tempe a v dobrej nálade. Prvý set zvládli lepšie hostia 12:25, keď využili chyby domácich, ktoré sa prejavili hlavne pri zakončovaní a pri podaniach. Aj keď zvolenský volejbalisti mali na striedanie len jedného hráča, nechceli odísť s prehrou. V nasledujúcich dvoch setoch sa už zvolenskí starší žiaci pozbierali a druhý a tretí set zvládli s prehľadom 25:13, 25:10.

Nasledoval štvrtý set, ktorý bol po celú dobu vyrovnaný. Nakoniec to zvolenskí žiaci dotiahli až do víťazného konca a posledný set vyhrali 25:21 a využili tak výhodu domáceho prostredia.V ďalšom kole sa zvolenskí starší žiaci stretnú s Lovinobaňou.

Zvolen 3:1 Revúca (12:25,25:13,25:10,25:21)