Hokejisti HKM Zvolen si „spestrili“ reprezentačnú pauzu pohárovým zápasom, za ktorým vycestovali až do Prešova. Viacerí hráči hlavného mužstva Zvolena dostali však oddych, čo sa napokon premietlo aj do konečného rezultátu. Obhajcovia ligovej trofeje prvé semifinálové stretnutie napokon prehrali.

Domáci Prešovčania pristúpili k stretnutiu s plnou vážnosťou, zatiaľ čo hostia spod Pustého hradu pricestovali s výrazne obmenenou zostavou. Šancu v drese Zvolena dostali mnohí hráči druholigového Žiaru nad Hronom. V prvom dejstve to však nebolo na hre až tak vidieť, po úvodnom oťukávaní mali hráči Zvolena v polovici prvej tretiny presilovú hru o dvoch hráčov. Tú však nevyužili a krátko po nej mali otvárací gól na hokejke Prešovčania, konkrétne Ľalík, no proti bol brankár Trenčan. Ten bol oporou svojho tímu aj vo zvyšných pasážach úvodného dejstva, do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Trenčana v bráne Zvolena odklial až Ján Sýkora, ktorý v 25. minúte poslal Prešov do vedenia. O desať minút na to putoval po faule na trestnú lavicu hosťujúci Nicolas Gašpar, čo chcel Prešov potrestať zvýšením svojho náskoku. Paradoxne sa však podarilo presadiť zvolenským hokejistom, strelcom gólu na 1:1 bol ruský obranca Dyakov. Zvyšné minúty prostrednej časti hry poznačili ďalšie vylúčenia, a tak bol po dvoch tretinách stav opäť vyrovnaný.

To však platilo iba do 44. minúty, kedy poslal Prešovčanov do vedenia Viliam Čacho. Hostia dostali k dispozícii presilovú hru, počas ktorej si však sľubnejšiu šancu nevypracovali. Príležitosť vyrovnať mal v 51. minúte obranca Hlinka, ktorý sa snažil z otočky prekvapiť Petríka. Na začiatku 53. minúty putoval na trestnú lavicu zvolenský hráč Gaško a početnú výhodu sa domácemu celku podarilo využiť. Gólu na 3:1 síce predchádzala šanca Zvolena, napokon však svojím druhým gólom navýšil náskok Prešovčanov Ján Sýkora. Zhruba 45 sekúnd pred úplným záverom sa ten istý hráč nechal vylúčiť, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Napokon však z toho bol iba gól v sieti Zvolena, o ktorý sa postaral 9 sekúnd pred koncom Viktor Fekiač. Ten tak uzatvoril skóre stretnutia na 4:1 a vytvoril tak svojmu tímu pred odvetou pomerne komfortný náskok.

JOJ Slovenský pohár – semifinále – 11.11.2021 – Prešov

HC GROTTO Prešov – HKM Zvolen 4:1 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 25. J. Sýkora, 44. Čacho (Michnáč), 54. J. Sýkora (Šimun, V. Fekiač), 60. V. Fekiač – 35. Dyakov (Gubančok)

HC GROTTO Prešov: Petrík – Rajnoha, F. Fekiač, Rais, Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, Bača – Welychka, Čacho, Magdolen – Michnáč, Jokinen, Sýkora – Ľalík, Zagrapan, A. Nauš – Pulščák, V. Fekiač, Šimun – P. Halama.

HKM Zvolen: Trenčan – Dyakov, Debnár, S. Hudec, Hlinka, Kobolka, Raniak – Török, Gubančok, Gaško – L. Lunter, Rybnikár, Chlepčok – Václav, Babeliak, N. Gašpar – Tatár, F. Adamčík, D. Ďuriš.