Úradujúci šampióni zo Zvolena cestovali v rámci 9. kola Tipos extraligy do Nových Zámkov. Po piatkovej prestrelke s úspešným koncom chceli nadviazať na víťazstvo a pobiť sa o dobrý výsledok aj na juhozápade Slovenska.

Zverenci trénera Oremusa opäť nastúpili v pomerne oklieštenej zostave, na výpomoc prišli aj hráči z druholigového Žiaru nad Hronom. Na hre Zvolenčanov to však v prvej tretine nebolo badať, už počas 4. minúty otvoril skóre Saracino. Novozámčania si dokázali v nasledujúcich minútach pripraviť dobré šance, pribrzdilo ich však vylúčenie. V 17. minúte išli hráči Zvolena do dvojgólového vedenia, Lackovič opäť nestačil na dorážku a gól si na konto pripísal Zuzin.

V 25. minúte mali domáci niekoľko sľubných šancí na zníženie, gól, ktorý visel vo vzduchu však prišiel až o 9 minút na to. Bekendovým blafákom sa blysol James Farley, ktorý znižoval na 1:2. Šanca vyrovnať sa naskytla Novým Zámkom počas štvorminútovej presilovej hry, viackrát však podržal svoje mužstvo brankár Rahm. Naopak, na rozdiel dvoch gólov mohol pred koncom druhej tretiny zvýšiť Mikúš, ktorý sa po naskočení z trestnej lavice ocitol vo výbornej šanci.

Zvolenčanom sa podarilo gólovo presadiť na začiatku 48. minúty zásluhou obrancu Haina, ktorý zaistil svojím spoluhráčom dvojgólové vedenie. Domáci si zahrali presilovú hru, no okrem teču Klempu si výraznejšiu príležitosť nevypracovali. Zvolenčania sa rozhodli potrestať to a definitívne spečatiť osud stretnutia, na 4:1 z ich pohľadu zvyšoval gólom do prázdnej brány kapitán Radovan Puliš.

Tipos extraliga – 9. kolo – 17.10.2021 – Nové Zámky

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Farley (Mišiak, Roman) – 4. Saracino (Hain, Kotvan), 17. Zuzin (Jedlička, Kubka), 48. Hain (Saracino, Roy), 59. Puliš (Jedlička)

HC Nové Zámky: Engstrand (Lackovič) – Bull, Hatala, Reini, Ligas, Holenda, Roman, Knižka, Šeliga – Števuliak, Jackson, Farley – Mišiak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Kurbatov – Ferenyi, Ondrušek, Hrabčák

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Thow, Roy, Hraško, Kubka – Jedlička, Puliš, Zuzin – Ully, Mikúš, Štumpf – Saracino, Marcinek, Petráš – Václav, Tatár, Lunter