Reprezentantom Mestského volejbalového klubu Zvolen sa darilo na minulotýždňovom mládežníckom národnom šampionáte v plážovom volejbale.

Uprostred v modrých dresoch zvolenskí zlatí Marcel Grofik a Tomáš Bambura.

Najväčší úspech si pripísali členovia juniorského družstva MVK Zvolen Marcel Grofik a Tomáš Bambura. Na dvoch kvalifikáciách (v Žiline a vo Zvolene) vybojovali postup na finálový turnaj medzi 8 najlepších a ten následne minulý týždeň aj vyhrali.

Po hladkom víťazstve v prvom kole narazili na najväčších adeptov na víťazstvo, mládežníckych reprezentantov Viliama Čizmaziu s Martinom Pokopcom. V tomto dueli ťahali za kratší koniec, prehrali ho, no poučili sa. V semifinále Zvolenčania zvíťazili nad dvojicou známou z kvalifikácie Matúšom Šímom s Filipom Mačuhom a čakalo ich finále, opäť proti dvojici Čizmazia, Pokopec. Po dramatickom priebehu napokon oba sety zvolenská dvojica vyhrala zhodne 21:19, čím si vybojovala titul v kategórii U20.

S úspechom z turnaja ale odchádzali aj zvolenské dievčatá Veronika Karlíková s Michaelou Mattovou, ktoré v kategóriu U18 vybojovali v silnej konkurencii tretie miesto.