V piatok 12. augusta v Banskej Bystrici v časti Radvaň, kúpil 38-ročný muž zo Zvolena od doposiaľ nezistenej osoby 3,79 gramu bielej kryštalickej látky, ktorú prevážal do miesta bydliska na motorovom vozidle Ford Fiesta, za účelom jej predaja ďalším osobám vo Zvolene.

DSC_0018Kriminálna polícia zo Zvolena mu to prekazila aj v spolupráci s hliadkou pohotovostnej motorizovanej jednotky. Potom ako prišiel do miesta bydliska a vystúpil z vozidla, dal sa na útek, pričom odhodil biele vrecúško. Na výzvy polície, aby zostal stáť nereagoval, preto policajti použili varovný výstrel do vzduchu a následne ho zadržali a obmedzili mu osobnú slobodu. Na príkaz prokurátora bola v byte podozrivého vykonaná domová prehliadka, pri ktorej policajti našli striekačku s bielou kryštalickou látkou a 4 dózy s rastlinnou sušinou. V okolí bytového domu v kmeni stromu policajti našli v hygienickej vreckovke zbalené 3 zatavené injekčné striekačky s bielou kryštalickou látkou. Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie a predbežná expertíza potvrdila, že kryštalická látka je pervitín.

Zaistené množstvo (19,85 gramu) pervitínu zodpovedá 377 až 1508 bežným dávkam. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu v nedeľu (14.8.) vzal obvineného do väzby. V minulosti už bol za drogy aj odsúdený. Za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov.