ZVonline.sk | 16.9.2019

Zvolenčan Marks je v chomúte: Priateľku žiadal o ruku takmer rok, dozvedela sa to až na záver

Tvorbu mladého rapera Marksa – Marka Parničana pochádzajúceho zo Zvolena, sme vám na portáli ZVonline.sk predstavovali už v minulosti. Už nejaký čas však jeho srdce nepatrí len hudbe.

Aj keď, Marko (22) a jeho dnes už manželka Sofia (23) majú hudbu obaja v krvi. Veď aj Sofia známa pod menom Sofi F vystupuje ako dídžejka. A možno aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré Marko vedel, že bude tou pravou. A vedel to už poriadne dávno…

Konkrétne 6. septembra 2018 sa Marko rozhodol, že Sofiu požiada o ruku. Šiesteho septembra preto, pretože Marko má narodeniny 3. a Sofia 9. septembra. Neurobil to však zo dňa na deň len tak pri najbližšej večeri. Preukázal svoju dušu umelca a umenie a jeho nápad mu napokon možno postupne dodali i odvahu opýtať sa najdôležitejšiu otázku v živote.

Svoju priateľku tak nepožiadal o ruku jednorazovo, ale tak trochu, postupne, počas celého roka. „Vytvoril som skladbu, v ktorej ju žiadam o ruku a jej celý text som preniesol na malé kartičky. S týmito kartičkami v ruke som ju nenápadne fotil keď nič netušila, alebo spala a to počas celého roka a hlavne cez všetky pre nás významné dátumy. Fotky som následne upravil, vytlačil, spravil z nich album, zinscenoval situáciu a ukázal jej ho pri romantickej atmosfére v deň zásnub,“ hovorí Marks. Ako vyplýva z jeho slov, odpoveď jeho priateľky bola kladná.

Svoju priateľku napokon nežiadal o ruku po roku od začiatku svojho plánu, to si ju dokonca už aj rovno vzal za manželku.

„Pôvodne bol v pláne dátum 6.9.2019 a svadba až o rok s tým, že my sme mali byť na dovolenke a zásnuby prebiehať pri západe slnka na pláži. Človek mieni, pán Boh mení. Kým k tomu došlo, udialo sa niečo nečakané, no nádherné a pre nás oboch nesmierne významné, čo nakoniec ovplyvnilo celú túto situáciu, a tak sme si 6.9.2019 rovno povedali svoje áno pred oltárom,“ dodáva.