Domáce Košice aj hosťujúci Zvolen nastupovali do piatkového stretnutia 29. kola Tipos extraligy po dvoch výhrach a obe mužstvá tak chceli v Steel aréne natiahnuť víťaznú šnúru. Lepší vstup do zápasu mali oceliari, rytieri následne stav otočili, no domáci dostali zápas až do nájazdov. V nich boli úspešnejší Zvolenčania.

Košičania využili hneď prvú presilovku v zápase, keď sa v 5. minúte po skrumáži pred bránkou dobre zorientoval Khlůfek, ktorý presným zakončením z uhla otvoril skóre. Hostia mohli vyrovnať taktiež v početnej prevahe, no Riečický si so šancou Mikúša z 11. minúty poradil. V 14. minúte viedli oceliari už dvojgólovým rozdielom po zásluhe Pavlina, ktorý najprv vystrelil spomedzi kruhov len do Rahma, no z následnej dorážky sa už nemýlil. Po prvej tretine tak platil stav 2:0.

V úvode druhého dejstva sa Belluš previnil tvrdým zákrokom, za ktorý v zápase dohral a rytieri mali navyše k dispozícii 5-minútovú presilovú hru. Tú sa im podarilo využiť v 25. minúte, keď sa Bondra dostal s pukom pred bránkovisko a prekonal Riečického. Hostia vyrovnali krátko po konci dlhej presilovky, keď ešte ostali v útočnom pásme a svoj druhý gól z predbránkového priestoru pridal Bondra. Mužstvo Zvolena dokonalo obrat v 37. minúte po tlaku v útočnom pásme a presnej strele švihom v podaní Betkera.

Na skvelú druhú tretinu chceli Zvolenčania nadviazať aj v treťom dejstve. Štvrtý gól pridali v 46. minúte po Hraškovej presnej strele, ktorá prišla tesne po konci ďalšej presilovky hostí. Košičania ale za stavu 2:4 nezložili zbrane a v 49. minúte znížili na rozdiel jedného gólu v početnej prevahe, keď ich kapitán Chovan zblízka nasmeroval do bránky odrazený puk od zadného mantinelu. O minútu na to už bolo vyrovnané vďaka presne zakončujúcemu Mrázovi, ktorého našiel pred bránkou Chovan.

Zápas tak išiel do predĺženia, v ktorom však ani jedno z mužstiev nerozhodlo o svojej výhre. Na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých najprv poslal hostí do vedenia Zuzin, ktorého gól musel odobriť videorozhodca. O vyrovnanie sa síce postaral Chovan, no nájazd premenil aj Mikúš a rytieri si tak pripísali tretiu výhru v rade.

Tipos extraliga – 29. kolo – 8.1.2021 – Košice

HC Košice – HKM Zvolen 4:5 sn (2:0, 0:3, 2:1 – 0:0, 1:2)

Góly: 5. Klhůfek (Pospíšil, Chovan), 14. Pavlin (Klhůfek, Pospíšil), 49. Chovan (Klhůfek, Baránek), 50. Mráz (Chovan) – 25. Bondra (Halama, Nuutinen), 28. Bondra (Nuutinen), 37. Betker (Kotvan, Mikúš), 46. Hraško (Puliš, Nuutinen), rozh. náj. Mikúš.

Zostava HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Chovan — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Eliaš — Demek.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško — Puliš, Mikúš, Bondra — Nuutinen, Zuzin, Kolenič — Tibenský, Halama, Marcinek — Chlepčok, Jedlička, Ďuriš — Gubančok.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 28 3 0 2 23 65:138 8

Hokejisti Zvolena najbližšie vycestujú do Nových Zámkov, kde v nedeľu, 10. januára o 16.00 h nastúpia na stretnutie 30. kola Tipos extraligy proti domácim býkom.