Hokejisti Zvolena na Bielu sobotu nastúpili na druhý zápas štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy. Podobne ako v prvom dueli, aj v tom druhom rytieri výhodu domáceho prostredia využili. Zverenci Petra Oremusa rozhodli o svojej výhre v tretej tretine.

Robin Rahm sa musel mať na pozore v 4. minúte pri nebezpečnej strele Doggetta, ktorú dokázal brankár rytierov vyraziť betónom. V 7. minúte boli zas blízko ku gólu Zvolenčania, lenže Marcinek pred bránkou ani na dvakrát veľkú šancu nepremenil. Následne sa domáci ubránili v oslabení po vylúčení Bondru. Po faule Haina z 11. minúty si v početnej prevahe zahrali aj hráči HKM. V presilovke mal dobrú príležitosť Puliš po Zuzinovej prihrávke spoza bránky. Kiviaho však strelu vyrazil a následne zneškodnil aj dorážku Kelemena. V poslednej minúte prvej tretiny hrali Zvolenčania presilovú hru piatich proti trom, ktorú pretavili na úvodný gól. Rytierov poslal do vedenia Zuzin, ktorý vypálil z prvej presne po Viedenského krížnej prihrávke z ľavej strany.

Novozámčania mohli vyrovnať v 22. minúte, no Okoličányho teč Mikušovej strely tesne minul ľavú žŕdku Rahmovej bránky. Krátko na to si dobré príležitosti vypracovali Zvolenčania. Najprv strieľal spred bránky po Zuzinovej prihrávke Viedenský a krátko na to pálil po buly Kolenič. V oboch prípadoch podržal býkov brankár Kiviaho. V nasledujúcich minútach vylučovali hlavný rozhodcovia dvakrát na hosťujúcej a raz na domácej strane. Stav sa však menil až v rovnovážnom počte hráčov na ľade, keď v 33. minúte Nové Zámky vyrovnali. Postaral sa o to Števuliak, ktorý vypálil bez prípravy z osi klziska presne po Rogoňovej prihrávke z pravého kruhu. Zvyšok prostrednej časti hry poznačili vylúčenia na oboch stranách. Po dvoch tretinách však naďalej platil stav 1:1.

Zvolenčania sa v úvode tretej 20-minútovky ubránili v oslabení. Po faule Majdana si zahrali presilovku aj domáci a v 47. minúte takmer skórovali, keď Bondrova nebezpečná strela Kiviahovi vypadla, no McPherson už nestihol pri pravej žŕdke doklepnúť puk za bránkovú čiaru. Mužstvo Zvolena zvládlo skvele záverečné minúty zápasu. V 55. minúte poslal svojím druhým gólom v zápase rytierov opäť do vedenia Zuzin, ktorý prestrelil Kiviaha tvrdou strelou po vyhratom buly v podaní Viedenského. V 57. minúte strelili Zvolenčania upokojujúci gól v presilovke, keď na 3:1 zvyšoval z dorážky Puliš. Novozámčania sa ešte pokúšali zdramatizovať zápas v šestici, no inkasovali opäť, keď gólom do prázdnej bránky spečatil stav na konečných 4:1 Nuutinen.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – štvrťfinále – 2. zápas – 3. 4. 2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 20. Zuzin (Viedenský, J. Mikúš), 55. Zuzin (Viedenský), 57. Puliš (Zuzin, Viedenský), 59. Nuutinen – 33. Števuliak (Rogoň). Stav série: 2:0.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Holenda (A), Fereta, P. Mikuš (A), M. Roman, Šeliga – Rogoň, Doggett, Števuliak – Okoličány, Jurík (C), T. Varga – Obdržálek, Seppänen, Majdan – Andrisík, Ondrušek, Záhradník – V. Petrík (tréner – G. Majoross).

Séria sa následne presunie do Nových Zámkov. Tretí zápas je na programe v utorok 6. apríla od 18.00 h.