Hokejisti Zvolena vycestovali do Trenčína s cieľom pripísať si už siedmu výhru v rade. Rytieri v nedeľnom stretnutí 32. kola Tipos extraligy na ľade Dukly prehrávali o dva góly, no zápas dostali aspoň do predĺženia, po ktorom sa však radovali Trenčania.

Hneď v 1. minúte sa domáci brankár LeCouvee vyznamenal pri dvoch nebezpečných strelách Mikúša spomedzi kruhov. Zvolenčania hrali od 2. minúty 4-minútovú presilovku, ktorú však nedokázali využiť. To Trenčín potrestal v 9. minúte, keď Chromiak potiahol puk po pravej strane a vystrelil, Rahm túto strelu vyrazil, no puk si do vlastnej brány nešťastne zrazil Hraško. Po vylúčení na strane hostí z konca 16. minúty hrali svoju prvú presilovku aj domáci, ktorí zvýšili na 2:0 po dorážke Paukovčeka. Tento gól musel odobriť videorozhodca, keďže na prvý pohľad nebolo jasné, či puk prešiel bránkovú čiaru.

Zvolen mal v úvode druhého dejstva k dispozícii početnú prevahu o dvoch mužov, v ktorej sa rytierom podarilo znížiť na 2:1, keď Nuutinen posunul puk Melanconovi a ten presnou strelou rozvlnil sieť. Od polovice 26. minúty hrali hostia presilovku opäť, no tentokrát sa im skórovať nepodarilo. V 35. minúte musel Rahm zasahovať pri Ackeredovej nebezpečnej strele spomedzi kruhov. Švédsky brankár napokon inkasoval po tretíkrát v 38. minúte z hokejky Sádeckého, no gól neplatil, keďže rozhodca Baluška ešte pred zakončením trenčianskeho útočníka zapískal faul hostí. Zvolen následné oslabenie ubránil a po 40 minútach tak platil naďalej stav 2:1.

Od 44. minúty hrali domáci v početnej prevahe opäť a zvýšiť mohol Valach, ktorého strelu z prvej z dobrej pozície zneškodnil Rahm. Následne ubránili rytieri ďalšie oslabenie a krátko po ňom dokonca vyrovnali, keď po peknej kombinácii zakončoval z pravého kruhu presne Kelemen. Zvolen sa mohol spoľahnúť na dobre chytajúceho Rahma. Ten najprv v 49. minúte vyrazil Paukovčekovu strelu z medzikružia do žŕdky a o niekoľko desiatok sekúnd si poradil aj so strelou Hecla pri prečíslení Dukly.

V závere riadneho hracieho času hostia faulovali opäť. Trenčín tak mal v predĺžení k dispozícii presilovku, ktorú aj využil, keď Hecl prihral na modrú čiaru Ackeredovi, ktorý prestrelil Rahma a rozhodol o výhre Dukly.

Tipos extraliga – 32. kolo – 17. 1. 2021 – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 9. Chromiak (E.Švec), 17. Paukovček (Ackered, Hecl), 61. Ackered (Hecl) – 24. Melancon (Nuutinen), 48. Kelemen (Mikúš, Bondra).

Zostava HK Dukla Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, J.Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, Sojčík, Sádecký – Kukuča.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – O.Kotvan, Betker, Melancon, M.Ivan, Kubka, Hraško, D.Ďuriš, Meliško – Kelemen, P.Zuzin, R.Bondra – Nuutinen, J.Mikúš, McPherson – Tibenský, M.Halama, P.Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Kolenič.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 31 4 0 3 24 72:146 12

Hokejisti Zvolena najbližšie vycestujú do maďarského Miškovca, kde v utorok, 19. januára od 18.00 h nastúpia na dohrávku 10. kola Tipos extraligy proti domácemu DVTK.