Hokejisti Zvolena išli do derby stretnutia s Detvou v dobrej forme, keď vyhrali posledné tri zápasy a z posledných desiatich kôl zvíťazili v deviatich prípadoch. V utorkovej dohrávke 11. kola Tipos extraligy viedli najprv hostia, zverenci Petra Oremusa stav vyrovnali, no po nájazdoch uspela predsa len Detva.

Prvú vážnu príležitosť mal na hokejke hosťujúci Askarov, ktorý rozhýbal Petríka, no pri zakončení mu puk ušiel. Rytieri hrali následne dvakrát v oslabení. To prvé ešte ubránili, no Detvania svoju druhú presilovku využili v 8. minúte, keď Rahm vyrazil Downingovu strelu a z dorážky sa presadil Sýkora. Dve presilovky si zahrali aj Rytieri, ktorí však v početnej prevahe nevyrovnali. Blízko ku gólu bol Melancon, ktorý trafil žŕdku. V závere prvej tretiny sa rytieri ubránili v ďalšom oslabení a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

Detva mohla pridať druhý gól hneď v úvodných sekundách druhého dejstva. Nebezpečne strieľal osamotený Rymsha a následne bol v dorážke nepresný Charbonneau. Krátko na to na opačnej strane trafil Meliško žŕdku. V 32. minúte udreli hostia po druhýkrát. Čacho prihral do šance Ščurkovi, ktorý prestrelil Rahma a zvýšil na 0:2. V závere druhej tretiny hral Zvolen presilovku a 5 sekúnd pred druhou prestávkou vymietol ľavý horný roh Petríkovej bránky Juraj Mikúš. Po góle do šatne tak platil stav 1:2.

Zvolenčania hrali od polovice 44. minúty opäť v početnej prevahe, v ktorej však vyrovnať nedokázali. To ich mrzieť nemuselo, keďže v 49. minúte našiel v skrumáži pred bránkou puk Bondra, ktorý vyrovnal na 2:2. Následne sa museli domáci brániť vo štvorici a Detva mohla ísť opäť do vedenia po Askarovovom teči, ktorý tesne minul Rahmovu bránku. Krátko na to pohrozili v oslabení rytieri, keď Zuzin v úniku tesne minul bránku. Záver riadneho hracieho času priniesol viac potýčok ako gólových príležitostí a zápas tak išiel do predĺženia.

V hre troch proti trom si obe mužstvá vypracovali niekoľko nádejných brejkových situácií. Derby však ani za 65 odohraných minút svojho víťaza nespoznalo. Na rad prišli samostatné nájazdy, ktoré po góloch Sýkoru a Charbonneaua ovládli Detvania.

Tipos extraliga – dohrávka 11. kola – 26. 1. 2021. – Zvolen

HKM Zvolen – HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:2)

Góly: 40. J. Mikúš (Puliš, Zuzin), 49. R. Bondra – 8. J. Sýkora (Downing), 32. Ščurko (Čacho), rozh. náj. J. Sýkora.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Meliško, Melancon, Hraško (A), Kubka, Hatala – R. Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, M. Halama, Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Puliš (C) – Stupka, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus).

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Lietava) – Ľalík, Rymsha, Jendroľ, Gachulinec, Bača, F. Fekiač, Gajdoš, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – J. Sýkora, P. Valent, Downing – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, Klíma, Askarov (tréner – E. Bokroš).