Hokejisti Zvolena vyhrali pred piatkovým stretnutím 17. kola Tipos extraligy tri zápasy v rade, pričom v poslednom uštedrili Liptovskému Mikulášu 10-gólový debakel. Rytieri chceli natiahnuť víťaznú sériu na domácom ľade proti bratislavskému Slovanu.

Hostia mohli vyhrávať už v 1. minúte, no Ranford vo veľkej šanci sám pred Rahmom nezakončil presne. V 3. minúte sa zas v podobnej pozícii ocitol Kelemen, ktorý neprestrelil puk pomedzi Makarovove betóny. Vedenia sa v 11. minúte ujal Slovan, keď Štajnochovu strelu vyrazil Rahm pre bránku, kde si puk našiel Harris a po zakončení blafákom otvoril skóre. Zvolen následne ubránil presilovku hostí, v ktorej mohol pridať druhý gól Harris. Gólman Zvolena Rahm v 15. minúte zneškodnil veľkú príležitosť O’Donnella a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

Všetko podstatné v druhej 20-minútovke sa stalo v jej závere. V 39. minúte hral Zvolen presilovku, počas ktorej chyboval Hraško, puk získal Gašpar, ktorý vysunul do úniku Ranforda a ten po úspešnom blafáku zvýšil na 0:2. Presilovka Zvolena pokračovala ďalej a domáci ju predsa len dokázali využiť. Stupka prihrával od mantinelu medzi kruhy Pulišovi, ktorý presnou strelou švihom do ľavého horného rohu znížil na 1:2.

V prvej polovici tretej tretiny ubránili hráči Zvolena oslabenie, no následne nevyužili dve presilovky. To ich mohlo mrzieť najmä v 53. minúte, v ktorej Urbánek svojou nebezpečnou strelou tesne minul pravú žŕdku. O niekoľko sekúnd sa však domácim podarilo vyrovnať na 2:2, keď strelu Puliša tečoval za Makarovov chrbát Mikúš. O víťazovi sa do konca riadnej hracej doby nerozhodlo a gól nepadol ani v predĺžení. Na rad tak prišli samostatné nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným strelcom hosťujúci Ranford.

Tipos extraliga – 17. kolo – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Puliš (Stupka, J. Mikúš), 53. J. Mikúš (Puliš, R. Bondra) – 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), rozh. náj. Ranford

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Húska) – Hraško (A), Kubka, Ivan, Melancon, Betker, Hatala, Meliško – Stupka, Helewka, Kelemen – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – Ďuriš, Viedenský, Tibenský – Jedlička (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Slovan Bratislava: Makarov (Parks) – Sersen (C), Ališauskas, Bačík, Štajnoch (A), Lee, Valach, Maier – Ranford, Kytnár (A), Studenič – Gašpar, Harris, O´Donnell – Zigo, Urbánek, Jendek – S. Petráš, Bortňák, Kundrík – Jasenec (tréner – R. Stantien).

Hokejistov Zvolena čaká najbližšie pohronské derby. Stretnutie s Banskou Bystricou sa odohrá v nedeľu, 29. novembra od 17.00 h.