Hokejisti Zvolena si chceli napraviť chuť po poslednom neúspešnom derby s Detvou v Liptovskom Mikuláši. Poslední Liptáci zas boli navnadení na zisk ďalších bodov po domácej výhre s Banskou Bystricou. V stretnutí 27. kola Tipos extraligy napokon ťahali za dlhší koniec povrazu rytieri, ktorí sa strelecky presadili vo všetkých troch tretinách.

Už v úvode zápasu si zverenci Petra Oremusa vypracovali dve veľké príležitosti. V 1. minúte najprv Kaarlehto zlikvidoval strelu Mikúša. O minúty neskôr si zas domáci brankár poradil s bekhendovým zakončením McPhersona. Na začiatku 9. minúty sa však už hosťom podarilo otvoriť skóre. McPherson si nakorčuľoval do priestoru pravého kruhu, kam mu poslal časovanú prihrávku Nuutinen a útočník rytierov prekonal Kaarlehta strelou k vzdialenejšej žŕdke. Zvolenčania mali vo zvyšku prvej tretiny k dispozícii dve presilovky, no ani jednu z nich na druhý gól nepremenili.

Hostia mohli svoje vedenie zdvojnásobiť v 25. minúte, no Kelemenova strela z ľavého kruhu skončila na konštrukcii domácej bránky. Liptáci následne nevyužili svoju prvú presilovú hru, no v 33. minúte hrali v početnej prevahe opäť a tentokrát vyrovnali, keď hostia nevyhodili puk z pásma, Jesus vystrelil od modrej a puk tečoval za Trenčanov chrbát Portokalis. Rytieri si však prinavrátili vedenie ešte do prestávky. V 38. minúte nahodil puk pred bránku Ivan, Puliš jeho pokus najprv tečoval a následne sa presadil z dorážky. Hostia tak po dvoch tretinách viedli 1:2.

V úvode tretej časti hry mohli hostia navýšiť svoje vedenie po Melanconovej tvrdej strele, ktorá však skončila na žŕdke. V 50. minúte sa zas do prečíslenia dvoch proti jednému rútil Bondra a Puliš, no prvý menovaný bol zastavený faulom. Následne sa rytierom nepodarilo využiť dve presilovky v rade, pričom v druhej z nich trafili opäť žŕdku. V závere zápasu chceli Liptáci vyrovnať v hre bez brankára, no napokon po tretíkrát inkasovali, keď McPherson zabojoval v útočnom pásme a svojím druhým gólom v zápase spečatil stav na konečných 1:3.

Tipos extraliga – 27. kolo – 3.1.2021 – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Portokalis (Jesus) – 9. McPherson (Nuutinen), 38. Puliš (J. Mikúš, Ivan), 60. McPherson (Nuutinen).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, S. Droppa, Rusina – A. Štrauch, Uhrík, Rudolf Huna – Hamráček, A. Lištiak, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, J. Nemec, Matej Bača.

Zostava HKM Zvolen: A. Trenčan – Betker, O. Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gubančok, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš – McPherson, P. Zuzin, Nuutinen – Stupka, M. Halama, Kelemen – P. Marcinek, Tibenský, Chlepčok.