Hokejisti Zvolena vycestovali v piatok do Liptovského Mikuláša, s ktorým sa streli v rámci 31. kola Tipos extraligy. Rytieri si chceli na ľade posledného mužstva súťaže pripísať už šiestu výhru v rade.

Zvolenčania mohli otvoriť skóre na konci 4. minúty po zakončení Zuzina, no puk skončil len na žŕdke Kaarlehtovej bránky. V 11. minúte pohrozili aj domáci, ktorí sa rútili do protiútoku troch proti jednému, no Rahm si so zakončením McShanea poradil. Hostia mali blízko k prvému gólu na začiatku 19. minúty, keď po Melanconovej strele zvonila opäť žŕdka. V prvej tretine sa hra často kúskovala, pričom rozhodcovia ani na jednej strane počas prvej 20-minútovky nevylučovali. To všetko sa podpísalo na priebežnom bezgólovom stave.

V druhom dejstve sa dlho na gól nečakalo a už v 21. minúte otvorili skóre rytieri, keď Kotvan naviedol puk od mantinelu do priestoru pravého kruhu, odkiaľ prestrelil Kaarlehta. Zvolenčania zvýšili na 0:2 v 26. minúte zásluhou Gubančoka, ktorý v dorážke nasmeroval puk z voleja do domácej bránky. Tento gól musel ešte odobriť videorozhodca, ktorý skúmal, či útočník hostí nezasiahol puk príliš vysoko. V závere druhej tretiny sa v krátkom slede vylučovalo na oboch stranách, no v hre štyroch proti štyrom sa už stav do druhej prestávky nemenil.

V úvode tretej tretiny hrali Liptáci presilovku a ponúknutú príležitosť využili, keď v 44. minúte strieľal z pravej strany Rudolf Huna, puk sa odrazil pred Nemca, ktorý spred bránky znížil na rozdiel jediného gólu. Zvolenu však už v 45. minúte prinavrátil dvojgólové vedenie Halama, ktorý tečoval do domácej bránky Meliškovu strelu od modrej čiary. Liptákom sa už nepodarilo na tento zásah zareagovať, pričom od začiatku 52. minúty mali k dispozícii aj presilovú hru. Zverenci Petra Oremusa tak najmä vďaka dvom gólom v druhej tretine vyhrali už šiesty zápas v rade.

Tipos extraliga – 31. kolo – 15. 1. 2021 – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 44. Nemec (Huna, Lištiak) – 21. Kotvan (Bondra, Jedlička), 26. Gubančok (Kolenič, Meliško), 45. Halama (Meliško, McPherson).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Robertson, Nemec, Vältolä, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Bača.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Ďuriš – Bondra, Jedlička, Nuutinen – McPherson, Halama, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Chlepčok – Kolenič, Gubančok, Kelemen.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 30 3 0 3 24 69:145 9

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Trenčíne, kde v nedeľu, 17. januára o 17.00 h nastúpia na stretnutie 32. kola Tipos extraligy proti domácej Dukle.