Hokejisti Zvolena vycestovali v nedeľu do Bratislavy s cieľom udržať sa na čele tabuľky Tipos extraligy. Rytieri v stretnutí 34. kola dvakrát prehrávali, no v oboch prípadoch dokázali vyrovnať a po samostatných nájazdoch napokon získali dva body.

Zvolen mal v prvej tretine k dispozícii až štyri presilovky, no hostia ani jednu z nich nevyužili. Najbližšie ku gólu bol v 12. minúte Bondra, ktorý trafil žŕdku. Na začiatku 16. minúty vylučovali rozhodcovia už aj na strane hostí a belasí využili hneď prvú presilovú hru, keď Urbánek prihral od pravého mantinelu medzi kruhy Šišovskému a ten presnou strelou švihom otvoril skóre. Rytieri vyrovnali už o necelú minútu po Pulišovej prihrávke pred bránku na Nuutinena, ktorý strelou ponad vyrážačku prekonal Parksa. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:1.

V druhej tretine si naopak trikrát zahrali v početnej prevahe domáci. V 27. minúte si Rahm poradil s príležitosťou O’Donnella, ktorý zakončoval po kombinačnej akcii belasých. Na konci 31. minúty sa zas po naskočení z trestnej lavice rútil na Parksa Betker. Ten však bekhendovým blafákom brankára domácich neprekonal. Slovan pridal druhý gól v 38. minúte krátko po konci presilovej hry, keď po Urbánkovej prihrávke pod druhýkrát v zápase skóroval Šišovský.

Rytieri hrali na začiatku tretej tretiny v oslabení, no vo štvorici dokázali vyrovnať, keď puk do úniku dostal Kelemen, ktorý si položil Parksa a presne zakončil. Za stavu 2:2 nechcelo ani jedno z mužstiev urobiť rozhodujúcu chybu a gólových príležitostí tak nepribúdalo. Zápas išiel do predĺženia, na začiatku ktorého mal nádejnú príležitosť McPherson. V 64. minúte zas Viedenský v nájazde na Parksa netrafil bránu. Zverenci Petra Oremusa napokon získali bod naviac na svoju stranu v samostatných nájazdoch, v ktorých sa presadil Nuutinen a Mikúš.

Zvolen napriek výhre klesol na druhú priečku tabuľky za Poprad. Ten bodoval naplno s Miškovcom a navyše má lepšie skóre ako rytieri.

Tipos extraliga – 34. kolo – 24. 1. 2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:2)

Góly: 16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) – 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (Bondra, Betker), rozh. náj. Nuutinen.

Zostava HC Slovan Bratislava: Parks – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski, Maier, Beňo – Šišovský, Kytnár, O´Donnell – Uram, Urbánek, Ranford – Matoušek, Bortňák, Kundrík – Lepskii, Jendek, Jasenec – Ožvald.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – Bondra, Halama, Kelemen – McPherson, Mikúš, Zuzin – Nuutinen, Viedenský, Puliš – Stupka, Tibenský, Kolenič.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 33 4 0 3 26 75:157 12

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v utorok, 26. januára o 18.00 h privítajú v rámci dohrávky 11. kola Tipos extraligy Detvu.