Aj tento rok budete môcť stretnúť v piatok 8. a v sobotu 9. júna po celom Slovensku, vrátane mesta Zvolen, firemných dobrovoľníkov v rovnakých tričkách s nápisom „Dnes mám rande s naším mestom“.

Počas 12. ročníka podujatia Naše Mesto, ktoré je najväčšie svojho druhu v strednej Európe, sa do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena vyberie 131 dobrovoľníkov s jediným cieľom – zlepšiť prostredie mesta, v ktorom žijú.

„Ľudia z firiem sú súčasťou komunít a to hlavne tam, kde sami žijú. Ak im ich zamestnávateľ umožní aspoň počas jedného dňa v roku v pracovnom čase a s kolegami pomôcť konkrétnemu miestu, kde sa napríklad hrávajú ich deti, zlepší sa nielen prostredie, ale utuží sa aj vzťah medzi firmou a zamestnávateľom,“ hovorí Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis. Tento rok bude po celom Slovensku pomáhať viac než 10-tisíc dobrovoľníkov z firiem i verejnosti v 48 mestách a obciach.

Zapojenie svojich zamestnancov do dobrovoľníctva sa firmám čoraz viac opláca. „Potenciálni zamestnanci sa už na pohovoroch často pýtajú na to, ako firma pomáha komunite. Naše Mesto a podpora dobrovoľníctva môže byť jednou z odpovedí,“ dodáva Kišša. Počet firiem, ktoré sa do Nášho Mesta zapája, každým rokom stúpa. Tento rok sa zapojilo až 135 firiem z celého Slovenska.

Celkovo 42 dobrovoľníkov bude v piatok vo Zvolene dobrovoľníčiť na dvoch aktivitách. V okolí jazierka na Laniciach sa okrem rekonštrukcie dreveného mostíka bude taktiež kosiť ako za starých čias. Dobrovoľníci sa budú môcť chopiť ručných kôs a kosákov, čím sprístupnia jedno z najkrajších prírodných miest Zvolena. Okrem toho sa dobrovoľníci vrhnú aj na čistenie sídliska Západ, kde budú čistiť okolie detských ihrísk.