Koniec roka tradične patrí oslavám Silvestra. Mestá lákajú návštevníkov do svojho centra pestrým programom, v čom nezaostáva ani Zvolen.

silvesterzvolenSúčasťou silvestrovských osláv je už viac než šesťdesiat rokov aj tradičný Silvestrovský futbalový zápas modrých proti červeným. Športová príprava je dôležitou súčasťou príprav na silvestrovskú oslavu, zápas sa uskutoční o 13.00 hod. na ihrisku Technickej akadémie vo Zvolen.

Samotný program silvestrovských osláv vypukne o 22.44 hod na zvolenskom námestí. S rokom 2016 sa budeme lúčiť v sviežej spoločnosti zvolenského rapera Marksa, ktorého pozná najmä mladšia generácia. Po ňom bude nasledovať koncert mladej speváčky Doris Tóthovej, ktorá zažiarila v roku 2013 ako Slávik Slovenska a odvtedy úspešne naštartovala svoju kariéru. Do dnešného dňa má za sebou viac než dvesto vystúpení. Napriek mladému veku spolupracovala so známymi menami ako Marián Čekovský, orchester Gustáva Broma či kapelou Demod. Zvolenské námestie oživí svojimi interpretáciami známych popových, ale aj jazzových či šansónových piesní.

Vyvrcholením celého večera bude samozrejme ohňostroj a zábava bude pokračovať až do skorého rána diskotékou priamo na námestí. Nielen Zvolenčanov, ale aj všetkých návštevníkov Zvolena teda čaká veselá koncoročná bodka.