Hokejisti Zvolena vycestovali v rámci 22. kola Tipos extraligy na derby zápas do neďalekej Detvy. Rytieri v tretej tretine prišli o dvojgólové vedenie, no napokon uspeli aspoň po nájazdoch.

Ako prví išli do vedenia domáci, ktorí v 12. minúte skórovali po krížnej prihrávke Coxa a presnom zakončení Čacha. Hokejisti Zvolena odpovedali už o minútu na to, keď Marcinek spoza bránky prihral Chlepčokovi a ten z ľavej strany mieril presne. Rytieri otočili stav v 16. minúte, keď počas presilovej hry Helewka spomedzi kruhov prestrelil Sholla. Krátko na to viedli hostia už o dva góly zásluhou Zuzina, ktorý svoj individuálny prienik zakončil strelou medzi Shollove betóny.

Detvanom sa podarilo vrátiť do zápasu v 34. minúte pri početnej prevahe, keď Húska vyrazil puk po Sýkorovej strele, ale na dorážku Downinga bol už brankár Zvolena prikrátky. O niekoľko desiatok sekúnd mohli domáci vyrovnať po tvrdej strele Rymshu, no puk, ktorý prešiel cez Húsku, napokon za čiarou neskončil. Zvolenčania si prinavrátili dvojgólové vedenie v 37. minúte, keď sa na ľavej strane uvoľnil Bondra, ktorý našiel Kelemena a ten nekompromisnou strelou zvýšil na 2:4.

V tretej tretine sa gólov presadili už len Detvania. V 48. minúte si domáci vytvorili tlak, na konci ktorého pálil od modrej Rais a puk prešiel pomedzi Húskove betóny za bránkovú čiaru. Detve sa napokon podarilo vyrovnať v 52. minúte po presnej strele Sýkoru počas presilovej hry domácich. Vo zvyšnom priebehu riadneho hracieho času a ani v predĺžení už ani jedno z mužstiev neskórovalo a rozhodovalo sa tak v samostatných nájazdoch. Tie zvládli lepšie Zvolenčania, za ktorých sa presadil Nuutinen a Helewka. Na domácej strane premenil svoj pokus len Sýkora.

Tipos extraliga – 22. kolo – Detva

HC 07 WPC Koliba Detva – HKM Zvolen 4:5 sn (1:3, 1:1, 2:0 – 0:0, 1:2)

Góly: 12. Čacho (Cox, Charbonneau), 34. Downing (Lalík, Sýkora), 48. Rais (Rymsha, Charbonneau), 52. Sýkora (Rymsha, Downing) – 13. Chlepčok (Marcinek), 16. Helewka (Mikúš), 17. Zuzin (Chlepčok), 37. Kelemen (Mikúš Juraj, Bondra Radovan), rozh. náj. Helewka.

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Fekiač F., Rymsha, Rais, Lalík, Gachulinec, Jendroľ, Bakala – Ľupták, Fekiač V., Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Valent, Downing – Askarov, Halama, Klíma T..

Zostava HKM Zvolen: Húska (Rahm) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra R., Mikúš, Kelemen – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, Helewka, Ďuriš – Marcinek, Tibenský, Chlepčok.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 20 1 0 2 17 43:110 2

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v utorok, 15. decembra o 18.00 h privítajú v rámci 24. kola Tipos extraligy Liptovský Mikuláš.