Hokejisti Zvolena v nedeľu vycestovali na šláger 48. kola Tipos extraligy do Popradu. Rytieri v súboji druhého s prvým prehrávali dvojgólovým rozdielom, no zápas otočili a pod Tatrami získali cenné tri body.

V úvode zápasu hrali kamzíci prvú presilovú hru, ktorú aj využili v 3. minúte. Haščák prihral za bránku Skokanovi, ten našiel na pravom kruhu Svitanu, ktorý presnou strelou z prvej otvoril skóre stretnutia. Na začiatku 6. minúty sa Popradčanom podarilo zvýšiť na 2:0. Udialo sa tak po tom, čo Vošvrda rozohral na Haščáka, ten posunul puk Skokanovi, ktorý v nájazde na Rahma vystrelil spomedzi kruhov presne. Rytieri mohli odpovedať v 7. minúte, no Puliš strelou z prvej spomedzi kruhov po McPhersonovej prihrávke minul bránku. V závere prvej tretiny sa do seba pustili Skokan s Melanconom, pričom popradský hráč dostal jeden menší trest navyše.

Zvolenčania tak hrali v úvode druhej tretiny presilovú hru. Tú sa im podarilo využiť, keď Ivan prihral z modrej čiary na ľavý kruh Nuutinenovi, ktorý tvrdou strelou znížil na 2:1. V 23. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať. Postaral sa o to Viedenský, ktorý prudko a presne vystrelil po Zuzinovej prihrávke z predbránkového priestoru. Zverenci Petra Oremusa zavŕšili výsledkový obrat v 28. minúte. Postaral sa o to Kelemen, ktorý najprv vystrelil spomedzi kruhov a následne skóroval, keď mu Puliš vrátil odrazený puk. Po skvelej otočke tak rytieri po dvoch tretinách vyhrávali 2:3.

Tretie dejstvo prinieslo gólové hody. V 46. minúte viedlo mužstvo HKM už o dva góly, keď svoj druhý gól pridal po presnej strele švihom Kelemen. Popradčania znížili na rozdiel jediného gólu v 49. minúte, keď využili presilovku o dvoch hráčov zásluhou Skokana. Ten sa z predbránkového priestoru zapísal medzi dvojgólových strelcov. K nim sa pridal aj Nuutinen, ktorý v 55. minúte po individuálnom prieniku dostal puk za bránkovú čiaru a zvýšil na 3:5. Kamzíci si vykresali iskierku nádeje v 57. minúte po Zagrapanovom teči Dalhuisenovej strely. Rytieri si už ale tri body postrážili. V samom závere bol ešte McPherson faulovaný predtým, ako by skóroval do prázdnej bránky. Rozhodcovia posúdili situáciu ako technický gól, ktorý bol pripísaný Koleničovi.

Tipos extraliga – 48. kolo – 14. 3. 2021 – Zimný štadión Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 4:6 (2:0, 0:3, 2:3)

Góly: 3. Svitana (Skokan, Haščák), 6. Skokan (Haščák, Vošvrda), 49. Skokan (Svitana, Haščák), 57. Zagrapan (Dalhuisen, Mešár) – 21. Nuutinen (Ivan, McPherson), 23. Viedenský (Zuzin, Stupka), 28. Kelemen (Puliš), 46. Kelemen, 55. Nuutinen, 60. McPherson.

Zostava HK Poprad: Vošvrda (55. Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Hudec, Višnevskij, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Bjalončík, Handlovský – Tavi, Preisinger, Livingston – Mešár, Zagrapan, Matúš Paločko – Valigura (tréner – P. Mikula).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Hatala – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 48 6 0 3 39 100:242 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok 19. marca o 17.00 h privítajú v stretnutí predposledného 49. kola Tipos extraligy DVTK Miškovec.