V nedeľu bol na programe štvrtý zápas semifinálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy medzi Slovanom a Zvolenom. Rytieri chceli v druhom zápase v Bratislave nadviazať na sobotnú výhru a vybojovať si tak postupový mečbal.

Už v 1. minúte si išiel na trestnú lavicu sadnúť McPherson a belasí prvú presilovku využili. Po Brodzinskiho strele od modrej čiary Rahm puk neudržal a z dorážky otvoril skóre Brendan Ranford. K druhému gólu domácich bol v prvej tretine blízko útočník Slovana Kundrík. Ten najprv v 7. minúte trafil žŕdku Rahmovej bránky a v 12. minúte osamotený pred brankárom Zvolena minul. V 14. minúte zas vo veľkej šanci neuspel Šišovský a z dorážky ani Gašpar. Nevyužité šance mohli domácich mrzieť najmä v 15. minúte, keď Zvolenčania vyrovnali. Postaral sa o to Juraj Mikúš, ktorý výborne tečoval Kubkov nahodený puk od modrej čiary. V závere prvej tretiny sa ešte hostia ubránili v oslabení a po 20 minútach tak platil stav 1:1.

Hráči Slovana mohli vstúpiť gólovo aj do druhého dejstva. V jeho úvode však belasí najprv nepotrestali zvyšnú časť Nuutinenovho trestu. V 23. minúte zas Zigo mieril zblízka len do žŕdky. Následne hrali domáci po faule Koleniča opäť v početnej prevahe, no druhý gól v nej nepridali. V 27. minúte pohrozili aj Zvolenčania, keď Kelemen trafil zblízka len brankára Gudlevskisa. V nasledujúcich minútach podržal hostí gólman Robin Rahm, ktorý si poradil s príležitosťami Ranforda a Kundríka. Hra sa postupne prelievala zo strany na stranu a hral sa rýchly ofenzívny hokej. To vyústilo aj do tretieho gólu v zápase. Ten sa podarilo streliť Zvolenu, keď v 30. minúte Juraj Mikúš najprv nepremenil svoju šancu, no následne rytieri zakombinovali v útočnom pásme a Mikúš sa dostal k ďalšiemu zakončeniu, ktorým už poslal hostí do vedenia. Vo zvyšných minútach prostrednej časti hry sa Zvolenčanom nepodarilo využiť dve presilovky. Po dvoch tretinách tak platil stav 1:2.

Belasí nutne potrebovali zápas v tretej tretine otočiť, no v 42. minúte mohli po tretíkrát inkasovať. Podržal ich však brankár Gudlevskis, ktorý zneškodnil tutovku Viedenského a v 44. minúte zasiahol betónom proti strele Kelemena. Rytierom sa napokon podarilo streliť dôležitý tretí gól v 54. minúte, keď Kelemen vystrelil z pravého kruhu presne medzi betóny brankára Slovana. Krátko na to fauloval Stupka a belasí mali k dispozícii presilovku, v ktorej to skúsili v šestici. Riskantný ťah sa Slovanu vyplatil, keďže Meszároš vypálil po Gašparovej prihrávke presne a znížil na 2:3. Záver zápasu tak bol ešte napínavý. Po faule Mikúša hrali domáci opäť v početnej prevahe a v nej trafil O’Donnell žŕdku. Rytierov však upokojil Oldrich Kotvan, ktorý trafil domácu bránku strelou cez celé klzisko a spečatil stav na konečných 2:4.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – semifinále – 4. zápas – 18. 4. 2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 3. Ranford (Brodzinski, Šišovský), 56. Meszároš (Gašpar) – 15. Mikúš (Kubka, Stupka), 30. Mikúš (McPherson, Nuutinen), 54. Kelemen (Bondra, Betker), 60. Kotvan. Stav série: 1:3.

Zostava HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Beňo, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Šišovský, Petráš, Gašpar – Matoušek, Zigo, Rapáč – Kundrík, Bortňák, Lukošík.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Hatala, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok.

Séria sa následne vráti do Zvolena, kde môžu rytieri rozhodnúť o svojom postupe do finále v stredu 21. apríla v piatom semifinálovom stretnutí so začiatkom o 19.00 h.