V štrnástom kole Tipsport extraligy cestovali naši hokejisti na ľad Piešťan, ktoré patrili v minulej sezóne medzi jeden z mála tímov, ktoré so Zvolenom dokázali hrať vyrovnanú partiu. V aktuálnej sezóne sa situácia zmenila, ale Piešťany majú problém vyhrávať zápasy v domácom prostredí.

BBO_8514Diváci v Piešťanoch mali možnosť vidieť hokej s množstvom gólov. Skóre stretnutia sa podarilo otvoriť Petrovi Hraškovi v šiestej minúte zápasu. Piešťany však dokázali otočiť a tretinu vyhrali zásluhou Lušňáka a Brňáka 2:1. V druhej tretine sa stala pre Zvolen v tejto sezóne vec nevídaná, keď sa tromi presnými zásahmi Juríka, Brabenca a Baláža dokázali dostať do vedenia a posledný menovaný svojim gólom dokonca poslal Tomeka na striedačku. Zvolen však opäť nezvládol poslednú časť hry, keď sa havranom podarilo vyrovnať a v nasledujúcich nájazdoch boli úspešnejší domáci.

ŠHK 37 Piešťany – HKm Zvolen 5:4 po s.n. (2:1, 0:3, 2:0)

Góly: 10. Lušňák (Bartánus, Mišura), 16. Brňák (Lelkeš, Nemec), 50. Nemec, 57. Lušňák (Biro, Bartánus), 65. Lelkeš – 6. Hraško (Ľ.Zuzin, Síkela), 22. Jurík (Puliš, Hraško), 28. Brabenec, 28. Baláž (Ďaloga, Mucha)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (28. Ondrejka) – Filip (C), Bučka, Melichárek (A), Nemec (A), Saliji – Drgoň, Brňák, Šišovský, Lelkeš, Ručkay – Biro, Škadra, Bartánus, Mišura, Lušňák – Hruška, Cuník, Haring, Holovič, Toman
Tréner: Milan Klement

HKm Zvolen: Šimko – Pokovič, Juraško (C), Chovan, Brabenec (A), Puliš – Pichnarčík, Hraško, Baláž, Zuzin P., Škvaridlo – Mucha, Ťavoda, Síkela, Jurík, Zuzin Ľ. – Pospíšil, Čanky, Fekiač, Ďaloga
Tréner: Július Šupler

Rozhodca: Lauff – Bogdaň, Smerek