Hokejová Tipos extraliga pokračovala v nedeľu 7. novembra už 15. kolom, v ktorom Zvolenčania privítali na svojom ľade Michalovce. Tabuľkové postavenie oboch celkov predpovedalo súboj dvoch tímov ašpirujúcich na celkové prvenstvo a zápas to bol veru poriadne dramatický.

Už minútu po úvodnom buly prišla presilovka pre domáci Zvolen, ktorú však zverenci trénera Oremusa nedokázali využiť. Aj po nej nasledoval menší tlak obhajcov titulu, Michalovčania však obetavo blokovali strelecké pokusy zvolenských hráčov. Po vyše piatich minútach sa osmelili aj hostia a vo veľkej príležitosti sa ocital Fournier, ku ktorému sa odrazil puk, ale nestihol včas zareagovať. Sedem minút pred koncom úvodného dejstva zachránila Williamsa tyč po strele Mikúša, následne mali góly na hokejke aj Viedenský a Török, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. Onedlho na to dostali hostia k dispozícii presilovú hru, ktorú dokázali expresne rýchlo zúžitkovať. Už po troch sekundách otvoril skóre zápasu obranca Pavlin, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Vzápätí išli do početnej výhody po tretíkrát v zápase domáci hráči, lenže boli to hráči Michaloviec, ktorým sa podarilo skórovať. Po obrovskom zaváhaní Kotvana a dobrej práci Kukuču sa hosťujúcemu útočníkovi podarilo prekonať Rahma v bráne Zvolena. „Rytieri“ chceli ešte pred odchodom do šatní skorigovať, ale nedovoleného zákroku sa dopustil Török, ktorý oslabil svoj tím.

Úvod prostredného dejstva sa niesol v podobnom duchu ako to prvé. Domáci dostali k dispozícii presilovú hru, počas ktorej mal najväčšiu šancu Keränen z Michaloviec. Ten sa ocitol v samostatnom úniku a jeho bekendový blafák skončil až na žrdi Rahmovej brány. Zvolen si krátko zahral aj početnú výhodu o dvoch hráčov, z nej však nedokázali profitovať. Hokejisti Michaloviec sa rozhodli potrestať to, štvorminútovú presilovú hru využil na konci 27. minúty Cameranesi. Hostia tak v polovici stretnutia viedli komfortným trojgólovým rozdielom. Prakticky celá druhá tretina bola poznačená častými vylúčeniami na oboch stranách, čo bránilo mužstvám dostať sa do tempa.

Michalovčania zachytili úvod tretej tretiny a hneď v 41. minúte zvyšoval na 4:0 z ich pohľadu Bruno Mráz. „Rytieri“ napokon dokázali prekonať brankára hostí až v 50. minúte, strela Roya sa poodrážala k Pulišovi, ktorý upratal puk do siete. Už za krátko bolo znížené na rozdiel dvoch gólov, Zvolenčanov vrátil do zápasu pomerne šťastný okamih. Török spoza brány nastrelil jedného z hosťujúcich brániacich hráčov, od ktorého sa puk odrazil až do siete. Na neuveriteľnú drámu „zamiesil“ tretí gól Zvolena, ktorý prišiel v 53. minúte zásluhou ruského obrancu Diakova. Blízko vyrovnania boli hráči spod Pustého hradu počas presilovej hry, ktorá prišla zhruba päť minút pred koncom. Plány na vyrovnanie naštrbil Kubka, ktorý sa nechal vylúčiť a hostia využili ponúknutú početnú výhodu zásluhou Regendu. Ani napriek tomuto momentu hráči Zvolena neskladali zbrane a v šestici dokázali skorigovať na 4:5 zásluhou Kotvana. V záverečných sekundách ešte prišiel absolútny vabank, no gól z toho nepramenil a Michalovčania si tak vezú zo stredného Slovenska cenné tri body po výhre najtesnejším rozdielom.

Tipos extraliga – 15. kolo – 7.11.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (0:1, 0:2, 4:2)

Góly: 50. Puliš (Leskinen, Roy), 51. Török, 53. Diakov (Krieger, Puliš), 60. Kotvan (Krieger) – 15. Pavlin (Erkinjuntti, Cameranesi), 17. Kukuča, 27. Cameranesi (Pavlin, Erkinjuntti), 41. Mráz (Cameranesi), 58. Regenda (Erkinjuntti, Pavlin)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka – Zuzin (A), Viedenský, Jedlička – Leskinen, Puliš (C), Krieger – Török, J. Mikúš, Stupka – Csányi, Marcinek, Saracino – Babeliak (tréner – P. Oremus)

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Kaarlehto) – Macejko, Bokroš, Gajdoš, Pavlin (A), Ťavoda, Mudrák, Stripai – Keränen, Cameranesi, Regenda – Fournier, Galamboš, Kukuča – Mráz (A), Erkinjuntti (C), Žitný – Chalupa, Lačný, Hájnik (tréner – T. Valtonen)