Hokejisti Zvolena chceli na Mikuláša natiahnuť víťaznú sériu, ktorá pred stretnutím 20. kola Tipos extraligy trvala tri zápasy. Proti lídrovi tabuľky sa im to napokon nepodarilo. Rytieri odchádzajú z Popradu s vysokou prehrou.

Skóre sa po prvýkrát menilo v 11. minúte, keď domácim kamzíkom vyšiel protiútok. V ňom si Paločko vymenil puk s Bjalončíkom a prvý menovaný z priestoru pravého kruhu pálil presne. Krátko na to mohol zvýšiť Svitana, ktorého strelu zneškodnil Rahm. Zvolenčania vyrovnali na 1:1 v 15. minúte, keď z rohu klziska posielal puk pred bránku Bondra a následne sa pred bránkoviskom presadil dôrazný Kelemen. Popradčania si prinavrátili vedenie v 18. minúte po zakončení Zagrapana, ktorý ťažil zo skvelej práce a následnej prihrávky Taviho. Domáci tak po prvej tretine viedli 2:1.

Podtatranci pridali tretí gól hneď v úvode druhej tretiny, keď po Vandasovej prihrávke pálil z medzikružia presne Handlovský. V 25. minúte sa kamzíkom podarilo využiť prvú presilovú hru po góle Livingstona, ktorému do gólovej pozície prihrával Tavi. V nasledujúcich minútach mali rytieri k dispozícii dve presilové hry, ani jednu z nich ale nevyužili. Domáci pridali piaty gól ešte do druhej prestávky. V ich druhej presilovke sa strelou z prvej z priestoru pravého kruhu presadil Svitana.

Zvolenčania vykorčuľovali do tretej tretiny so zmenou v bránkovisku, keď Rahma nahradil Trenčan. Ten inkasoval po prvýkrát v 45. minúte, keď domáci zatlačili hostí a z priestoru ľavého kruhu pálil z prvej presne Haščák. O niekoľko sekúnd viedol líder Tipos extraligy už 7:1 po tom, čo Vandas skóroval na dvakrát z dorážky. Popradčania pridali ôsmy gól v presilovke, ktorú využili po ďalšej Haščákovej presnej strele z prvej. V početnej prevahe sa presadili aj hostia, keď na 8:2 znížil spomedzi kruhov Hraško. Posledné slovo mali domáci, ktorí spečatili na konečných 9:2 po Vandasovej gólovej dorážke.

Tipos extraliga – 20. kolo – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Góly: 11. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 18. Zagrapan (Tavi, Livingston), 21. Handlovský (Vandas), 25. Livingston (Tavi, Handlovský), 39. Svitana (Skokan, Haščák), 45. Haščák (Brejčák, Skokan), 46. Vandas (Hudec, Preisinger), 52. Haščák (Skokan, Svitana), 60. Vandas (Drgoň, Handlovský) – 15. Kelemen (Bondra, Mikúš), 54. Hraško (Nuutinen).

Zostava HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (41. Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Helewka, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Tibenský – Ďuriš, Chlepčok, Marcinek – Gubančok.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 18 0 0 2 16 35:102 -1

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok, 11. decembra o 18.00 h privítajú v rámci 21. kola Tipos extraligy Miškovec.