Hokejisti Zvolena si po poslednej výhre s lídrom z Popradu brúsili v utorkovom stretnutí 23. kola Tipos extraligy zuby na Detvu. Rytieri v derby na ľade súpera viedli, no všetky body napokon ostali pod Poľanou.

Hneď v úvode stretnutia sa zverencom Petra Oremusa podarilo ubrániť v oslabení. Zvolenčania si v početnej výhode zahrali po prvýkrát po faule Askarova zo 7. minúty. Hostia však skórovali až počas ich druhej presilovky, keď odrazený puk po strele Betkera zasunul do domácej bránky Kelemen. Strelec úvodného gólu sa mohol presadiť opäť na začiatku 19. minúty, no po obkorčuľovaní bránky ešte prihrával Stupkovi a ten zakončil do hornej žŕdky.

Na začiatku druhej tretiny mohol vyrovnať Cox, ktorý bol však v dorážkach pred bránkou vychytaný Rahmom. Brankár Zvolena podržal svoj tím aj v 31. minúte pri Fekiačovom zakončení zblízka. V 36. minúte sa zas na druhej strane vyznamenal brankár Detvy Sholl, ktorý zneškodnil presilovkovú strelu Stupku spomedzi kruhov. Domáci vyrovnali v závere prostrednej časti hry, keď od modrej prestrelil všetko pred sebou Sýkora.

Detvanom následne vyšiel vstup do tretej časti hry, keď Sýkora našiel na ľavej strane osamoteného Lalíka, ktorý pohotovou strelou poslal domácich do vedenia. Zvolenčania mali v nasledujúcich minútach k dispozícii dve presilovky, no vyrovnať sa im v nich nepodarilo. V závere zápasu ešte hostia odvolali Rahma, no 8 sekúnd pred záverečnou sirénou pridali tretí gól Detvania. O ich výhre v pomere 3:1 rozhodol strelou cez celé klzisko Valent.

Tipos extraliga – 23. kolo – Detva

HC 07 WPC Koliba Detva – HKM Zvolen 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 39. Sýkora (Gachulinec, Downing), 41. Lalík (Sýkora), 60. Valent – 14. Kelemen (Betker, Helewka).

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl – Korím, Fekiač F., Ľupták, Fekiač V., Ščurko – Rymsha, Rais, Cox, Čacho, Charbonneau – Lalík, Gachulinec, Sýkora, Valent, Downing – Jendroľ, Bakala, Askarov, Klíma, Halama.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Bondra, Mikúš, Puliš – Ivan, Melancon, Zuzin, Helewka, Nuutinen – Hraško, Kubka, Stupka, Tibenský, Kelemen – Meliško, Ďuriš, Marcinek, Gubančok, Chelpčok.