Hokejisti Zvolena vycestovali v utorok na dohrávku 8. kola Tipos extraligy do Michaloviec, kde chceli natiahnuť víťaznú šnúru na päť zápasov. Rytieri síce na Zemplíne stratili dvojgólový náskok, no vzápätí sa dostali späť na koňa a dotiahli duel do úspešného konca.

Rytieri otvorili skóre stretnutia už počas prvej presilovky v 4. minúte, keď Halama naviedol puk z pravej strany na os klziska a presne vystrelil. Líškam sa podarilo vyrovnať na konci 10. minúty po nahodení od modrej čiary v podaní McCormacka a Hickmottovom presnom usmernení puku za Trenčanov chrbát. Zvolenčanom vyšiel skvele záver prvej tretiny. Presne minútu pred prvou sirénou vystrelil od modrej Kubka a z dorážky poslal hostí do vedenia Chlepčok. Videorozhodca ešte odobroval tento gól na protest domácej lavičky a keďže bol gól uznaný, Zvolen hral v závere prvej 20-minútovky presilovku. Tú aj hostia využili, keď sa puk po Melanconovej strele od modrej odrazil od domácich hráčov až do bránky.

V druhej tretine gólové tempo upadlo, za čo mohli najmä nevyužité presilovky Michaloviec. Domáci najprv neznížili v presilovej hre piatich proti štyrom a následne nedokázali skórovať ani v početnej prevahe o dvoch hráčov. Hostia sa bránili viac ako minútu v trojici výborne a Dukle ponúkli len jednu veľkú príležitosť, ktorú na začiatku 32. minúty spálil spomedzi kruhov McCormack. V 38. minúte sa zas do prečíslenia dvoch proti jednému rútili Zvolenčania, no brankár Tomek vyrazil Zuzinovu strelu. Aj po druhej tretine tak platil stav 1:3.

Michalovčania sa v úvode tretej tretiny predsa len presadili v početnej prevahe, keď McCormack naviedol puk z modrej čiary bližšie k pravému kruhu a presne vystrelil. Domáci potvrdili skvelý vstup do tretej tretiny na konci 48. minúty. Mihalik posunul za bránkou puk Takáčovi, ten našiel pred bránkoviskom Korhonena, ktorý zakončil peknú akciu úspešne a vyrovnal na 3:3. Rytieri odpovedali najlepšie ako mohli. V 49. minúte si Chlepčok obhodil domáceho obrancu a zakončením pomedzi Tomekove betóny prinavrátil hosťom vedenie. Zverenci Petra Oremusa už vyrovnanie nepripustili a v samom závere si poistili tri body po góle Bondru do prázdnej brány.

Tipos extraliga – dohrávka 8. kola – 12. 1. 2021 – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Góly: 10. Hickmott (McCormack, Šoltés), 42. McCormack (Lalancette), 48. Korhonen (Takáč, Mihalik) – 4. Halama (Melancon, Nuutinen), 19. Chlepčok (Kubka, Bondra), 20. Melancon (Nuutinen), 49. Chlepčok (Marcinek, Ivan), 60. Bondra (Betker).

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Zekucia, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Louis, Chalupa – Šoltés, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Erkinjuntti, Korhonen – Török, Galamboš, Mašlonka.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gajdoš, Hatala – Kolenič, Jedlička, Bondra – Nuutinen, Halama, Zuzin – Chlepčok, Tibenský, Marcinek – Meliško, Gubančok, Ďuriš.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 29 3 0 3 23 68:142 9

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Liptovskom Mikuláši, kde v piatok, 15. januára o 18.00 h vykorčuľujú na stretnutie 31. kola Tipos extraligy.