V 26. kole Tipsport extraligy cestovali naši hokejisti na popradský ľad, aby sa pokúsili predĺžiť sériu dobrých výsledkov a odplatiť sa za posledný debakel na ich  ľade. Nakoniec sa im po dramatickom priebehu nepodarilo ani jedno, ale za výkon ktorý podali sa hanbiť nemusia. Najbližší zápas na našich chlapcov čaká v nedeľu o 17:00, keď hostíme Slovan.

HK AutoFinance Poprad – HKm Zvolen 6:4 (3:2, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Kuľha (Rapáč, Suchý), 12. Kroták (Vaic, Kovačevič), 18. Rapáč (Kraft, Fabián), 22. Kroták (Vaic, Kovačevič), 32. Koskinen (Vandas), 44. Rapáč (Suchý, Kraft) – 3. Baláž (Jurík L., Leskovjanský), ?. Trochta (Škvaridlo, Zuzin), 42. Slovák (Ťavoda, Brabenec), 49. Škvaridlo (Trochta)
Zápas sledovalo 1589 divákov

HK AutoFinance Poprad: M.Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár, Malina – M. Vandas, Koskinen, Kuľha – A. Kroták, Kmiť, Vaic – P. Svitana, Kraft, R. Rapáč – Škovira, A. Nedorost, S. Takáč.

HKm Zvolen: Škrečko, (Sáblik) – Korhonen, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Brabenec, Čurilla – P. Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, M. Jurík, Sikela.

Zvolenčania naskočili do zápasu aktívnou hrou, čo korunoval Vladislav Baláž využitím presilovky. Poprad sa však rýchlo otriasol zo studenej sprchy a v deviatej minúte vyrovnal Martin Kuľha strelou od modrej čiary. O tri minúty pridal druhý gól Popradu Arne Kroták po vydarenom blafáku na Škrečka. V 18. minúte prišiel tretí gól domácich zásluhou Richarda Rapáča, čím vyhnal Lukáša Škrečka z brány. Našim chlapcom sa však minútu pred koncom podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, keď zaváhanie domácej obrany využil Martin Trochta.

Druhú tretinu otvoril gólom v 22. minúte opäť Arne Kroták. V ďalších minútach boli viac pri chuti domáci hráči a Zvolenu nezahralo do karát ani vylúčenie Vantrobu, ktoré potrestal Joonas-Peteri Koskinen. Do konca tretiny zaujali už len nepremenené presilovky na oboch stranách.

Aj pri výrazne nepriaznivom skóre sa Zvolenčania snažili zvrátiť stav, čo sa im v 42. minúte podarilo, keď presilovku HKm využil pohotovým gólom Marek Slovák. Poprad však nezložil zbrane a už o dve minúty viedol opäť o tri góly po presnom zásahu Richarda Rapáča. V 48. minúte Škvaridlo len nahodil puk od modrej smerom na bránku domácich, a na prekvapenie celého štadióna skončil za Melicherčíkovým chrbtom. O tomto góle sa bude domácemu gólmanovi snívať zrejme ešte dlho po dnešnom zápase. Tento moment nabudil HKm k vyššiemu výkonu, ale nepresná koncovka a domáci brankár bránili zníženiu pohodlného náskoku domácich. Tesne pred koncom zápasu Zvolen odvolal brankára, ale vylúčenie Juraška útočnej snahe zabránilo a tak sa už výsledok nemenil.