Líder tabuľky zo Zvolena vycestoval v nedeľu v rámci 36. kola Tipos extraligy do Michaloviec. Rytieri chceli na Zemplíne nadviazať na víťazné pohronské derby s Bystricou, no už po prvej tretine prehrávali. Zverencom Petra Oremusa sa síce podarilo zmazať dvojgólový náskok Dukly, ale po predĺžení sa napokon radovali domáci.

Michalovce hrali už v 3. minúte prvú presilovku, ktorú dokázali aj využiť, keď sa po 23 sekundách v početnej prevahe strelecky presadil Korhonen. Rytieri mohli vyrovnať v 8. minúte, keď spred bránkoviska zakončoval Radovan Bondra, no Tomek jeho strelu zneškodnil. Následne sa Zvolenčanom nepodarilo využiť presilovku. Mužstvá išli napokon do šatní za stavu 2:0, keďže v 19. minúte strieľal od modrej čiary Mudrák a puk dorazil za Rahmov chrbát Regenda.

V úvode druhej tretiny si domáci zahrali druhú presilovú hru, no mužstvo Zvolena sa tentokrát v oslabení ubránilo. Ešte lepšie sa darilo Rytierom v ďalšom oslabení v 37. minúte, keď sa do prečíslenia dostal Bondra s Kelemenom, prvý menovaný zvolil namiesto prihrávky zakončenie, ktorým prestrelil Tomeka a znížil na 2:1. V závere prostrednej časti hry si zas v početnej prevahe zahrali hostia, ktorí ale ešte do prestávky nevyrovnali.

Zvolen nevyužitá presilovka mrzieť nemusela, keďže v 42. minúte potiahol puk do útočného pásma obranca Kubka, ktorý vystrelil švihom presne a vyrovnal na 2:2. Rytieri mohli zavŕšiť obrat v 48. minúte, keď sa pred bránkou snažil dostať puk za Tomeka Viedenský, ktorý bol pri svojej aktivite faulovaný. Hostia ale následnú presilovú hru nevyužili. Zápas išiel napokon až do predĺženia. V ňom hrali Michalovce v početnej prevahe, v ktorej aj rozhodli, keď Šoltés strelou z náprahu z ľavej strany prestrelil Rahma.

Tipos extraliga – 36. kolo – 31. 1. 2021 – Zimný štadión Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 3. Korhonen (Lalancette, Erkinjuntti), 19. Regenda (Bartánus, Mudrák), 63. Šoltés (Kolusz, Hickmott) – 37. Bondra (Kubka), 42. Kubka.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihalik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Chalupa – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka (tréner – T. Valtonen).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Zuzin, Kotvan, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Ďuriš, Gubančok – Kelemen, Mikúš, Bondra – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Halama, McPherson – Kolenič, Tibenský, Marcinek (tréner – P. Oremus).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 36 6 0 3 27 84:166 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok, 5. februára o 17.00 h  privítajú v rámci 37. kola Tipos extraligy Poprad.