Po tom, čo hokejisti Zvolena využili domáce prostredie naplno, keď vyhrali oba zápasy pod Pustým hradom, sa finálová séria Kaufland play-off Tipos extraligy presunula pod Tatry.

Keďže Zvolenčania viedli už 2:0 na zápasy, Popradčania potrebovali v tomto dueli nutne zvíťaziť. Od toho sa odvíjal aj úvod zápasu, v ktorom kamzíci zatlačili rytierov, čo vyústilo aj do prvej presilovky. Zverenci Petra Oremusa sa však aj s prispením brankára Robima Rahma vo štvorici ubránili. Po naskočení z trestnej lavice sa navyše Kolenič dostal k strele, ktorú brankár Popradu Hamerlík vyrazil betónom. V 9. minúte si zas na druhej strane poradil Rahm so zakončením Mešára, ktorý vystrelil nebezpečne z ľavého kruhu. Po faule Viedenského hrali Popradčania druhú presilovú hru, no ani tentokrát skóre neotvorili. S početnou prevahou naložili podobne aj rytieri, ktorí v závere prvej tretiny nepotrestali faul Bjalončíka. Najbližšie ku gólu bol McPherson, ktorého strelu z prvej však Hamerlík vyrazil. Mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Diváci v Poprade čakali na gól až do 28. minúty, no príliš sa z neho netešili. Po faule Paločka hrali Zvolenčania presilovú hru, v ktorej McPherson poslal na bránku strieľanú prihrávku a puk usmernil medzi Hamerlíkove betóny obranca kamzíkov Kramár. Mužstvo Popradu však odpovedalo už v 29. minúte, keď sa puk po Dalhuisenovej strele od modrej čiary zastavil až v bránkovej sieti za Rahmom, ktorý toho veľa nevidel. V 32. minúte musel brankár hostí zasahovať pri zakončení Vandasa, ktorý sa predral z pravého krídla až pred bránku. V druhej polovici prostrednej časti hry boli v ofenzíve aktívnejší Popradčania. So strelami Dalhuisena a Svitanu si však Rahm poradil. Po 40 minútach tak platil vyrovnaný stav 1:1.

Po faule Betkera hrali kamzíci v úvode tretieho dejstva v početnej prevahe. V presilovke najprv Handlovský zakončením z prvej minul bránku hostí a Haščákovu strelu z ľavého kruhu vyrazil Rahm. V 45. minúte mohli ísť do vedenia Zvolenčania, keď Viedenský prihral z osi klziska na ľavú stranu Bondrovi, ktorý naservíroval puk Stupkovi. Jeho strelu z prvej dokázal Hamerlík vyraziť betónom. V závere riadneho hracieho času hrali rytieri presilovku, v ktorej sa im však nepodarilo rozhodnúť. Zápas tak išiel po druhýkrát v sérii do predĺženia. V ňom sa zverencom Petra Oremusa podarilo rozhodnúť tretí zápas v 69. minúte, keď od pravého mantinelu namieril presne do opačného horného rohu Hamerlíkovej bránky T. J. Melancon. Hráči Zvolena tak môžu už v utorok v Poprade zdvihnúť nad hlavy majstrovský pohár.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – Finále – 3. zápas – 3. 5. 2021 – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 29. Dalhuisen (Livingston, Tavi) – 28. McPherson (Bondra, Halama), 69. Melancon. Stav série: 0:3.

Zostava HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Bjalončík, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Zagrapan (tréner – P. Mikula).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš (tréner – P. Oremus).

Štvrtý zápas finálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy je na programe v utorok 4. mája od 18.00 h, opäť na ľade Popradu.