Spomienkové podujatie sa pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia uskutoční už v utorok, 10. septembra. Program začne v dopoludňajších hodinách a odohrávať sa bude na viacerých miestach vo Zvolene.

Dejiskom podujatia sa aj tento rok stane Židovský cintorín, Park ušľachtilých duší, Aula Technickej univerzity a Zvolenský zámok.

Spomienkový akt začne dopoludnia o 10-tej hodine na Židovskom cintoríne, a to čítaním mien deportovaných židovských obyvateľov zo Zvolena a blízkeho okolia.

Krátko pred 11-tou hodinou dôjde k odhaleniu mien záchrancov židovských životov na múre cti v parku ušľachtilých duší a v čase okolo obeda prebehne aj konferencia o holokauste na Slovensku.

Na konferencii budú prednášať známi historici Nižňanský, Mičev, Hlavinka a Lôčinková.

Ešte pred zahájením diskusie po konferencii bude i dramatizované čítanie študentov Strednej priemyselnej školy Dopravnej vo Zvolene a hneď po skončení čítania sa zaháji spomínaná diskusia, ktorej predpokladaný začiatok je okolo pol druhej. Celé podujatie bude ukončené podvečer o 17-tej hodine, a to slávnostným koncertom na Zvolenskom zámku v kráľovskej sále.