V poslednú novembrovú sobotu (28.11.) navštívia Zvolen viacerí cvičitelia jogy, aby tak počas podujatia JOGA deň nadšencom tohto cvičenia predstavili štyri rôzne štýly.

Každý účastník sa tak bude môcť naučiť základy jogy v hatha štýle, posilniť si telo v power joge, zalietať si pri párovom štýle jogy acro a nakoniec sa zabaviť pri joge smiechu. Človek tak rýchlo zistí, čo mu vyhovuje najviac.

joga plagat„Každá joga je zameraná na niečo iné, no spája ich rovnaká myšlienka – zjednotiť telo a myseľ a priniesť človeku pohodu a pokoj. Práve v tomto období niečo nesmierne vzácne a potrebné,“ hovorí organizátorka podujatia Eva Ježovičová, ktorá sobotný JOGA deň otvorí lekciou hatha jogy. „Je to pomalá, veľmi sústredená joga, ktorá učí človeka zamerať sa na dych a počúvať svoje vnútro,“ vysvetľuje. Trošku iná je power joga. „Lekcia powerjogy rozprúdi energiu, zlepší náladu a dodá telu to, čo potrebuje,“ vysvetľuje Erika Vávrová, ktorá cvičí jogu vo Zvolene.

Špecifická je acro joga – robí sa vo dvojiciach, jeden z dvojice vždy leží na chrbte a druhý s jeho pomocou doslova lieta. Acro joga je okrem posilovania tela spojená s masážou – čerpá prvky aj z thajskej masáže, takže človeku prináša obrovský relax. Workshop acro jogy bude vo Zvolene prvý krát.

Poslednou lekciou, ktorá sa vymyká svojou jedinečnosťou bude joga smiechu. „Pre mňa osobne je joga smiechu takým mentálnym cvičením, ako sa nebrať príliš vážne,“ hovorí Martin Cifrík, ktorý precvičuje jogu smiechu v Bratislave. Do Zvolena príde ukázať, ako sa prostredníctvom cvičenia dá naučiť nebrať sa vážne a uvoľniť sa.

Celodenný workshop začne o desiatej ráno v Občianskom centre OKO na sídlisku Zvolen-Západ a potrvá do poobedňajších hodín. Keďže kapacita sály je obmedzená na tridsať miest, je potrebné vopred sa registrovať na stránke www.perfectlimperfect.com.