Hokejisti Zvolena vycestovali v piatok na stretnutie 42. kola Tipos extraligy do Liptovského Mikuláša. Rytieri boli v súboji s posledným tímom tabuľky jasným favoritom, čo potvrdili a najmä vďaka trom gólom v druhej tretine bodovali naplno.

Zvolenčania boli podľa očakávania už od úvodu aktívnejším tímom v ofenzíve. Prvú vážnejšiu príležitosť si však v 2. minúte vypracovali Liptáci, keď Kiss unikol hosťujúcej defenzíve, no svoj nájazd na Trenčana zakončil nepresne. Prvú presilovku si od polovice 4. minúty zahrali Zvolenčania, ktorí si vytvorili veľký tlak, no skóre stretnutia neotvorili. Svoju prvú presilovú hru v zápase nevyužil ani Liptovský Mikuláš. Posledné dve minúty druhej tretiny odohrali Rytieri po faule domácich v početnej prevahe. V 19. minúte sa puk po Melanconovej strele odrazil od zadného plexiskla pred bránku, kde bol blízko ku gólu McPherson, ktorý však puk za Kozelov chrbát nedostal. V prvej 20-minútovke tak gól nepadol.

V úvode druhej tretiny hral Zvolen ďalšiu presilovku a tentokrát ju využil, keď Kozel vyrazil Hraškovu strelu a z dorážky sa presadil Mikúš. V 26. minúte viedli rytieri už dvojgólovým rozdielom. Kelemen sa zbavil brániaceho hráča, následne zakončil a z dorážky skóroval opäť Mikúš. Zvolenčania priadli tretí gól v 33. minúte, keď sa Chlepčok dostal z obranného pásma až do útočnej tretiny a prudkou strelou príklepom zvýšil už na 0:3. Tento stav platil už do konca druhého dejstva, keďže v 35. minúte spálil veľkú šancu po Pulišovej prihrávke McPherson a rytieri následne nevyužili presilovú hru.

Na začiatku tretej tretiny sa predviedol aj brankár hostí Trenčan, ktorý lapačkou zneškodnil strelu Surového. Zvolen hral od začiatku 44. minúty ďalšiu presilovku a pred jej koncom pridal štvrtý gól rytierov Stupka, ktorý po Melanconovej prihrávke od mantinelu vystrelil prudko a presne. Trenčan si napokon čisté konto neudržal. Liptáci využili v 52. minúte presilovú hru zásluhou Michalíka, ktorý vystrelil spomedzi kruhov a následne sa po Trenčanovom zákroku presadil z dorážky. Zvolenčania si už ale trojgólový náskok postrážili a na Liptove potvrdili rolu favorita. Keďže Poprad zaváhal vo Zvolene proti Banskej Bystrici, rytieri sa posunuli na čelo tabuľky.

Tipos extraliga – 42. kolo – 26. 2. 2021 – TITAN Aréna – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Michalík (Kiss) – 22. Mikúš (Hraško, Puliš), 26. Mikúš (Kelemen, Melancon), 33. Chlepčok, 45. Stupka (Melancon).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Huna, Surový, Štrauch – Michalík, Oško, Kiss – Vybíral, Uhrík, Haluška – Dunčko, Parobek, Kalousek (tréner – M. Jančuška).

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala, Babeliak – Kelemen, Mikúš, Bondra – Puliš, McPherson, Nuutinen – Kolenič, Zuzin, Stupka – Chlepčok, Gubančok, Marcinek (tréner – P. Oremus).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 42 6 0 3 33 92:209 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v nedeľu, 28. februára o 18.30 h privítajú v rámci 43. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín.