Hokejisti HKM Zvolen vycestovali v rámci 5. kola Tipos extraligy do Liptovského Mikuláša. V prvom vystúpení na klziskách súperov chceli zabojovať o ďalšie body v novom ročníku.

Zvolenčania si od úvodu museli poradiť bez zraneného Mareka Viedenského, ktorý utrpel v piatkovom stretnutí proti Michalovciam otras mozgu. Prehru zo spomenutého zápasu chceli Zvolenčania odčiniť na ľade Liptovského Mikuláša. Už v 2. minúte sa dobrým pokusom prezentoval Jurík, jeho strela však minula bránu Rahma. Ten istý hráč bol v dobrej pozícií aj v 5. minúte, následne mali Liptáci k dispozícii presilovú hru, ktorá však ostala nevyužitá.

Rovnakú príležitosť mali aj hráči Zvolena, a to hneď dvakrát, počas druhej presilovky prišla dobrá šanca Zuzina, ktorý po strele Kotvana mal pred sebou odkrytú bránu, no stav ostal nezmenený. Záver prvého dejstva priniesol domácim početnú výhodu o dvoch hráčov, po jej skončení sa ocitol v úniku Csányi, ktorý však bol tiesnený. Do šatní sa tak po prvej tretine odchádzalo za bezgólového stavu.

V 26. minúte si dobre vymenili puk Uhrík s Kriškom, ten to znovu vrátil na Uhríka, ktorý sa aj za pomoci korčule gólovo presadil a poslal domáci tím do vedenia. V polovici zápasu bolo už 2:0, k odrazenému puku sa po strele od modrej dostal Juraj Jurík, ktorý nemal problém dostať ho za Rahma. Zvolenčania sa pokúšali najmä o rýchly prechod do pásma a početnú streľbu, ich pokusy však pre Vošvrdu neboli veľkým nebezpečenstvom. Domáci sa vďaka dvojgólovému náskoku dostávali na koňa, mali viac z hry, dokázali sa miestami aj usadiť v pásme Zvolena a odmenou im bol tretí gól po strele Ilenčíka od modrej čiary. Dve minúty pred koncom prostrednej časti hry mohol zvyšovať na 4:0 Hovorka, ktorý však tesne minul bránu po prihrávke Paločka. Z následného protiútoku však prišlo zníženie po zakončení Dalibora Ďuriša, pre ktorého to bol prvý zásah v rámci najvyššej súťaže. Pri jeho premiérovom góle zaknihoval 200. bod v extralige obranca Peter Hraško.

Úvod tretej tretiny priniesol skôr rozhárané úseky hry, individuálne sa pokúsil o zníženie Ully. Obraz hry sa po pár minútach prispôsoboval snahe Zvolenčanov, ktorí pôsobili agresívnejšie najmä pri napádaní a snahe znížiť. Výsledkom boli dve súvislo po sebe idúce presilové hry, ktoré však hráči spod Pustého hradu nedokázali využiť. V samotnom závere prišiel absolútny vabank Zvolena, tréner Oremus odvolal brankára a počas obrovského tlaku sa podarilo Pulišovi znížiť na 2:3. Po tomto góle však ostávalo do konca stretnutia už len pár desiatok sekúnd, ktoré už väčšiu šancu nepriniesli a Liptovský Mikuláš tak napokon dokázal proti úradujúcemu šampiónovi zvíťaziť.

Tipos extraliga – 5.kolo – 03.10.2021 – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 HKM Zvolen (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 26. Uhrík (Kriška, Urban), 30. Jurík (Walega, Šepelev), 37. Ilenčík (Uhrík, Ventelä) – 39. Ďuriš (Hraško, Chlepčok), 60. Puliš (Roy, Ully)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Droppa, Feherpataky – Obdržálek, Hovorka, Paločko – Jurík, Walega, Michalík – Uhrík, Urban, Kriška – Kalousek, Petráš, Haluška

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Thow, Roy, Hraško, Kubka, Meliško – Zuzin, Mikúš, Jedlička – Ully, Puliš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok