Zvolen bude v nasledujúcich dňoch, spolu s Banskou Bystricou, dejiskom 44. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe.

hasici sutaz 2015 Banska Bystrica | BBonline.sk, ZVonline.skPod záštitou Ministerstva Vnútra, Prezídia hasičského a záchranného zboru v spolupráci s Krajským riaditeľstvom v Banskej Bystrici a okresnými riaditeľstvami v Banskej Bystrici a vo Zvolene sa hlavný program začne v utorok 28. júna. Na Námestí SNP vo Zvolene súťaž odštartuje už o 10.00 h disciplínou pozostávajúcou z výstupu na 1. podlažie cvičnej veže študentmi vysokých škôl.  Slávnostné otvorenie majstrovstiev je naplánované na 13.00 h a o 13.45 h sa pokračuje ďalej so súťažnými úlohami. Už od desiatej hodiny budú súčasťou programu statické ukážky hasičskej techniky, súťaže pre deti, ale prebiehať bude aj poradenská činnosť v oblasti ochrany pred požiarmi tak pre obyvateľov, ako napríklad aj podnikateľov.

V stredu sa program s bežeckými disciplínami presunie do Banskej Bystrice, aby sa vo štvrtok súťažiaci presunuli opäť na zvolenské námestie. Od 9.00 h ich tu bude čakať súťaž v požiarnom útoku. Krátko po jednej popoludní už prebehne oficiálne vyhlásenie výsledkov. Aj v tento deň ale budú od desiatej hodiny pripravené statické ukážky hasičskej techniky.