Na zvolenskom námestí sa začalo s prípravou areálu Vianočnej dediny, ktorá by mala slúžiť prevádzkovateľom stánkov s občerstvením v predvianočnom čase. Aj keď mnohé väčšie i menšie mestá už svoje predvianočné trhy zrušili, Zvolen sa zatiaľ pripravuje na možnosť ich realizácie.

„Tento rok považujem za obzvlášť dôležité dopriať Zvolenčanom pokojnú predvianočnú atmosféru v našej vianočnej dedine. Situácia okolo koronavírusu nepridáva na nálade nikomu. Dostávam desiatky správ a telefonátov od ľudí, na ktorých situácia dopadá veľmi ťaživo. Vidím, že Zvolenčania sa priam bytostne potrebujú v pokoji nadýchnuť, zažiť niečo príjemné, odvrátiť pozornosť od prívalu správ o negatívnych dopadoch koronavírusu na ekonomický, kultúrny či spoločenský život,“ hovorí primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

Mesot by chcelo tradičnú Vianočnú dedinu otvoriť začiatkom septembra. Závisieť to však bude od aktuálnych vládnych nariadení.

„Dnes ešte nevieme, aká bude situácia, no chceme byť pripravení, dopriať ju Zvolenčanom aspoň v obmedzenej forme. Naši obyvatelia si po namáhavom roku rozhodne zaslúžia pár príjemných predvianočných chvíľ priamo v srdcia svojho mesta,“ dodáva Balkovičová.