Semifinálová séria sa po dvoch zápasov pod Pustým hradom presunula do hlavného mesta. Zvolenčania stáli pred ťažkou výzvou: strhnúť stav série vo svoj prospech. Slovan totiž dokázal v poslednom zápase po predĺžení zvíťaziť. Súper tak ukázal, že sa Zvolenčania budú musieť o víťazstvo pobiť.

Prvé minúty zápasu nevyšli ideálne ani jednému z tímov. Hra sa kúskovala. Prvú väčšiu šancu si vypracovali rytieri v 4. minúte. Viedenského prihrávka našla Stupku, ale jeho hokejka len jemne tečovala puk do betónov Parksa. Neskôr prišli aj prvé vylúčenia, ktoré ani jeden z dvojice semifinalistov nedokázal využiť. Avšak po vylúčení Urbánka si Zvolenčania udržali pásmo a strelili úvodný gól. Ten sa zrodil po dobrej práci McPhersona, ktorý sa zvrtol za bránkou, prihral Kelemenovi a ten ráznou strelou k pravej žŕdke prekonal domáceho brankára. Po góle sa tempo hry zvýšilo. Na ľade bolo cítiť chuť belasých vyrovnať ešte pred odchodom do šatne. Belasí dokázali znížiť v 17. minúte, keď si defenzíva hráčov spod Pustého hradu nedokázala pokryť O’Donnela.

Zápas tak pokračoval v druhom dejstve za vyrovnaného stavu 1:1. Na oboch stranách bol hlad po góle. V 23. minúte dokázal Viedenský zachytiť chybnú prihrávku Parksa, pohotovo prihral Stupkovi a ten strelou ponad vyrážačku prekonal domáceho brankára. Aktivita hostí vyústila do ďalšej nebezpečnej situácie. Po konzultácii rozhodcov ale gól nebol uznaný. Belasí však húževnato odolávali tlaku hostí a v 28. minúte poslal Petráš opäť zápas do vyrovnaného stavu. Hra sa po góle prelievala zo strany na stranu. V 35. minúte prišlo 5-minútové vylúčenie Bondru, po tvrdom súboji so Štajnochom. Bratislava tak mala dlhú presilovku, v ktorej rytieri skórovali po dorážke Tibenského. Slovanisti si vypracovali niekoľko šancí, avšak do konca tretiny už ostalo skóre nezmenené.

Vstup do záverečnej dvadsaťminútovky vyšiel lepšie rytierom, nakoľko aktivita bola jasne na ich hokejkách. Belasí mali sťaženú pozíciu vyrovnať stav zápasu. V 48. minúte Viedenský preletel cez obranu domácich a následne prihrával na Tibenského, ktorého strelu Parks pokryl. O minútu neskôr poputoval Harris na trestnú lavicu. Zvolen dokázal početnú výhodu využiť a odskočil na rozdiel dvoch gólov. Hra sa tak presunula do stredného pásma. Slovan však narážal na koncentrovanú obranu hostí. V 58. minúte skompletizoval výsledok zápasu na 5:2 Nuutinen. Ten po prihrávke Meszároša od mantinelu skóroval do prázdnej bránky. Zvolen sa tak po zápase opäť ujal vedenia v sérii.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – semifinále – 3. zápas – 17. 4. 2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 17. O’Donnell (Gašpar, Brodzinski), 28. Petráš (Štajnoch) – 10. Kelemen (McPherson, Kotvan), 23. Stupka (Viedenský), 37. Tibenský (Zuzin), 51. McPherson, 58. Nuutinen (McPherson). Stav série: 1:2.

Zostava HC Slovan Bratislava: Parks – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Valach – O’Donnell, Harris, Ranford – Urbánek, Zigo, Gašpar – Matoušek, Bortňák, Rapáč – Jendek, Petráš, Šišovský – Lukošík.

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok.

Štvrtý zápas série je na programe v nedeľu 18. apríla od 18.00 h, opäť na ľade bratislavského Slovana.