Hokejisti Zvolena sa chceli v nedeľnej dohrávke 9. kola Tipos extraligy vrátiť na víťaznú vlnu. Proti nim stál líder tabuľky z Popradu, ktorého dokázali rytieri zdolať tesným rozdielom.

Ako prví dostali puk za bránkovú čiaru hostia, keď v 5. minúte strieľal z uhla Handlovský, Rahmovi puk vypadol, no následný presný zásah kamzíkov prišiel až po hvizde hlavného rozhodcu. O necelé dve minúty neskôr sa však už hostia radovali po zaváhaní v domácej obrane a presnej strele švihom v podaní Vandasa. Strelec prvého gólu mohol pridať druhý presný zásah v 10. minúte, no tentokrát Rahma neprekonal ani na dvakrát. Skóre sa už do prvej prestávky nemenilo a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

V úvode druhej tretiny hral Zvolen presilovku, ktorú aj využil. V 23. minúte prihrával Mikúš pred bránku Stupkovi, ktorý z prvej vyrovnal na 1:1. Následne hrali domáci v početnej prevahe opäť a opäť sa strelecky presadil Stupka, ktorý tentokrát tečoval Helewkovu streli spomedzi kruhov. Rytierom sa navyše po otočení skóre podarilo ubrániť v oslabení. Poprad mohol vyrovnať v samom závere prostrednej časti hry, keď sa do samostatného úniku dostal Zagrapan, no útočníka hostí vychytal skvelým zákrokom Rahm. Zvolen tak po 40 minútach viedol 2:1.

Zvolenčanom sa podarilo súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov v 50. minúte, keď využili už tretiu presilovú hru v zápase. Hraško svoju prvú šancu ešte nepremenil, no následne mal k dispozícii druhú príležitosť, v ktorej zblízka zvýšil na 3:1. Popradčania odpovedali už v 53. minúte vďaka Haščákovi, ktorý mieril z prvej presne po Skokanovej prihrávke spoza bránky. V poslednej 5-minútovke mali kamzíci k dispozícií dve presilové hry, pričom odvolali aj brankára Vošvrdu, no Zvolenčania obetavou hrou v defenzíve tesné vedenie ubránili až do záverečnej sirény.

Tipos extraliga – dohrávka 9. kola – Zvolen

HKM Zvolen – HK Poprad 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Stupka (J. Mikúš, Helewka), 26. Stupka (Helewka, J. Mikúš), 50. Hraško (R. Bondra, Zuzin) – 7. Vandas, 53. Haščák (Skokan, P. Svitana)

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Meliško, Daniš – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – Zuzin (C), Helewka, Nuutinen – Stupka, Tibenský, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš (tréner – P. Oremus)

Zostava HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, D. Brejčák (A), M. Hudec, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek – Haščák, Skokan, Vandas – P. Svitana (C), Zagrapan (A), Handlovský – Tavi, Preisinger, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hájnik (tréner – P. Mikula)