Hokejisti Zvolena sa z karantény vrátili do zápasového diania, keď v rámci 12. kola Tipos extraligy vycestovali do Košíc. Rytieri ťahali na ľade oceliarov za kratší koniec, na čom mala zrejme podiel aj nútená zápasová pauza hostí.

V úvode zápasu si Košičania zahrali presilovku, v ktorej ale pohrozili hostia, keď zaútočil Kubka a dostal sa až k zakončeniu. Po faule Zvolenčanov v 12. minúte hrali oceliari po druhýkrát v početnej prevahe, no ani tentokrát sa skóre nemenilo. Do tretice sa už ale Zvolenčania neubránili. Na trestnú lavicu si išiel sadnúť Betker a Košičania využili presilovku 17 sekúnd pred prvou sirénou, keď Rahm po strele od modrej vyrazil puk pred Khlůfka, ktorý otvoril skóre.

Na konci prvej tretiny dostal domáci Havrila 5-minútový trest za tvrdý zákrok na jedného z hráčov hostí a Zvolen tak mal na začiatku druhej tretiny k dispozícii dlhú presilovú hru. Počas nej však skórovali domáci, keď sa Khlůfek dostal z pravej strany útočného pásma až medzi kruhy, odkiaľ strelou do protipohybu Rahma zvýšil na 2:0. Oceliari zvýšili na 3:0 v 37. minúte po prečíslení troch proti jednému, v ktorom Mráz prihrával Jenyšovi, ten zakončil a puk prepadol až za Rahmov chrbát.

Na konci 45. minúty už bolo definitívne rozhodnuté, keďže Košičania sa dostali do ďalšieho prečíslenia, v ktorom predviedli peknú kombináciu so zakončením Jenyša, po ktorom skončil puk za Rahmom aj s prispením jedného z obrancov hostí. Zvolenčanom sa napokon podarilo aspoň pokaziť čisté konto Sedláčkovi, keď v 58. minúte Juraj Mikúš prenechal peknou zadovkou puk Václavovi Stupkovi, ktorý presnou strelou švihom znížil na konečných 4:1.

Tipos extraliga – 12. kolo – Košice

HC Košice – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 20. Klhůfek (Jenyš, Pavlin), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) – 58. Stupka (Mikúš, Hraško).

Zostava HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Havrila, Jokeľ — Krasničan, Frič, Nagy — Džugan.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A!, Kubka, Marcinek, Meliško — Bondra, Mikúš, Puliš (C) — McPherson, Zuzin (A), Nuutinen — Stupka, Helewka, Kelemen — Tibenský, Jedlička, Kolenič.

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v nedeľu 15. novembra od 18:00 h privítajú Nové Zámky v rámci 13. kola Tipos extraligy.