Jedinečné produkty si zaslúžia jedinečné ocenenia. Takéto ocenenie sa podarilo získať Prvému zvolenskému pivovaru, ktorému tvrdá práca priniesla „zlaté ovocie“.

V prestížnej pivovarníckej súťaži vyhrali zlatú medailu – Zlatú pivnú pečať 2024 so svojim pivom KRÁL ĽUDOVÍT. A tak pivovar, ktorý v sebe spája remeselnú kvalitu, poctivú chuť domácich surovín a tradičný spôsob pôvodnej tajnej receptúry, získal ďalšiu zlatú trofej do zbierky.

Zlato doma

Na XXXIV. Medzinárodnom pivnom festivale 2024 v Litoměřiciach v Českej republike bol Prvý zvolenský pivovar ocenený Zlatou pečaťou. Týmto jedinečným ocenením bolo ohodnotené pivo KRÁL ĽUDOVÍT uvarené v štýle Brown Ale, v spolupráci s pivovarníkom Opitý vlk. Toto pivo je vďaka svojej jedinečnej farbe, nezameniteľnej chmeľovej vôni a horkosti, naozaj výnimočné.

Svetové zvolenské pivo

Pivo Vŕšky začalo svoju cestu v roku 2012 v malebných oravských vrchov pod vedením zručného majstra pivovaru. Vyrába sa podľa českých tradícií, ktoré používa dvojité varenie. Táto česká pivovarská technológia je na Slovensku unikátna a zabezpečuje výnimočnú kvalitu výrobného procesu. Sládek venuje vareniu a príprave 10 hl piva približne 14 hodín. Po varení pivo Vŕšky zreje v tankoch 10 – 15 dní a potom leží ďalších 10 – 15 dní. Každodenne sa ochutnáva, sleduje sa teplota a tlak v nádržiach, aby sa rozhodlo, kedy je ten správny čas na sudovanie. Pivo varia zo žateckého chmeľu, jačmenného sladu, pivovarských kvasiniek a horskej vody z Malej Fatry.

Gratulácia k zlatej pečati

Remeselné pivá z Prvého zvolenského pivovaru Vŕšky si získava čoraz väčšiu obľubu u milovníkov tohto zlatého moku. A tak jedno z najprestížnejších ocenenení v oblasti pivovarníctva, ktoré získalo pivo KRÁL ĽUDOVÍT, určite prispeje k tomu, aby tento záujem aj naďalej narastal. „Ďakujeme Zvolenčanom za ich obrovskú podporu, s ktorou sa každodenne stretávame. Dáva nám silu a túžbu stále sa zlepšovať. ZLATÁ PEČAŤ je ďalšou významnou trofejou v zbierke pivovaru VŔŠKY a veríme, že budeme úspešní aj naďalej. Poďakovanie patrí Patrikovi Tužinskému (Opitý vlk), v spolupráci s ktorým sa nám podarilo navariť tento pivársky skvost,“ hovorí majiteľ pivovaru Vŕšky Lukáš Richtárech.

Viac o tomto jedinečnom pivovare aj o ich produktoch nájdete na www.vrskyzvolen.sk.